Zabrakło czwartego do brydża

Okładka książki Zabrakło czwartego do brydża Zygmunt Zeydler-Zborowski
Okładka książki Zabrakło czwartego do brydża
Zygmunt Zeydler-Zborowski Wydawnictwo: LTW Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
Kryminał
LTW
2019-04-02
2019-04-02
Literatura polska kryminał morderstwo milicja polowanie stadnina koni zootechnicy konie zwody konne kłusownicy śledztwo PRL

Gdyby nie audioobok pewnie nie natrafiłbym na tę książkę, ponieważ kryminały z czasów PRL-u kupuję zazwyczaj w antykwariatach. Ta powieść w czasach świetnosci kryminałów milicyjnychnie doczekała sie wydania książkowego. Jest tak zwanym "gazetowcem", czyli kryminałem wydawanym w odcinkach w gazecie. Ukazywała się od 1966 roku w Ilustrowanym Kurierze Polskim, a potem w Dzienniku Łódzkim. Dlatego ta całkiem udana i interesującą powieść nie miała szansy dołączyć do grupy znanych i lubianych powieść Zeydlera Zborowskiego. W 2019 roku wydało ją wydawnictwo LTW, więc można przy odrobinie wysiłkuodnaleźć tę książkę w tradycyjnym papierowym wydaniu. Ja wysłuchałem jej w świetnym wykonaniu pana Roch Siemianowski i przyznam szczerze, że ta opowieść o pewnym młodym i przystojnym zootechniku, który ginie w niewyjaśnionych okolicznościach sprawiła, że nawet nie zauważyłem kiedy dojechałem na miejsce. Jak zwykle bowiem audiobooka słuchałem w samochodzi podczas jazdy na kolejne spotkanie autorskie. Jeśli wiec chcecie się dowiedzieć kto pozbawił życia Macieja Sławińskiego, koniecznie musicie sięgnąć po tę powieść. Dodam tylko, że potencjalnych zabójców jest kilku, każdy miał powód żeby go sprzątnąć a do tego jeszcze żaden z nich nie ma alibi. A w bonusie niepowtarzalny, siermiężny, szaro-bury klimat PRL-u czasów schyłkowego Gomułki.

Milicyjny kryminał w starym stylu. Jedno morderstwo, wszyscy podejrzani, bo denat wielu ludziom za skórę zalazł. Zakończenie trochę absurdalne. Nie podobała mi się pochwała przemocy wobec żon.

• 2021/10
  • Przeczytane w 2023 roku
  • Kryminały, thillery, horrory itp.
  • 04 2019 xxx
  • Przeczytane 2020
  • Domowa Biblioteczka

Dodaj cytat z książki Zabrakło czwartego do brydża