Majowie. Pałace i piramidy w dżungli

Tłumaczenie: Agnieszka Tomalik
Wydawnictwo: Muza
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Maya: Palaces and Pyramids of the Rainforest
8372000549
Majowie, historia, Meksyk,
historia
szczesiaczek

Tom ten przedstawia ewolucję i osiągnięcia architektury Majów od 300 r. p.n.e. aż do zagłady około roku 1500 n.e. na terenie Meksyku, Gwatemali, Hondurasu i Belize; od Tikal, najstarszego miasta kultowego Majów, poprzez centrum obrzędowe w Palanque i odkryte w Copan hieroglify, aż do placu gry w piłkę w Chichen Itza i malarstwa ściennego w Bonampak. Książka zawiera ponad 250 kolorowych ilustracji oraz liczne plany znanych obiektów.

marsz | 2013-05-22

Bardzo dobra pozycja, rewelacyjne zdjęcia i trochę ciekawych informacji. Jeden z lepszych atlasów w tej kategorii.

Edyta | 2017-01-02
Kaja | 2016-03-08