Vilcabamba ostatnia stolica Inków

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Inkowie, konkwista, Vilcabamba
niechcaca

Historia wyprawy w głąb amazońskiej dżungli, której wynikiem było odkrycie Vilcabamby, prawdopodobnie ostatniej, ukrytej stolicy Inków. Uczestniczką tej wyprawy była autorka.

Frider | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Szczegółowa relacja z wyprawy naukowej w Peru, w poszukiwaniu Vilcabamby, ostatniej stolicy Inków. Eskapada pod przewodnictwem peruwiańskiego profesora – Edmundo Guillena, z towarzyszeniem polskich reporterów – Tony'ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej.
Opis wyprawy prowadzony bardzo interesująco, z bogactwem faktów historycznych, niepozbawiony humoru i walorów krajoznawczych. Przyczepić się można do szaty graficznej – kopie zdjęć są bardzo kiepskiej jakości (prawdopodobnie ograniczeniem był zarówno sprzęt fotograficzny z lat siedemdziesiątych, jak i złe warunki oświetleniowe w trakcie filmowania), wymuszając domyślanie się co ma być na nich przedstawione i psując przyjemność z lektury.
Chciałbym jednak zwrócić uwagę na coś zupełnie innego. Otóż ekspedycja była prowadzona w około 10 lat po analogicznej wyprawie Gene'a Savoya (zresztą odbywającej się w jeszcze trudniejszych warunkach – w trakcie jego wyprawy rozpoczynały się walki partyzanckie na tym obszarze) i w kilkadziesiąt lat po...

Sonrisa | 2017-02-06
Grzegorz | 2016-09-27