Za winy matki

Wydawnictwo: Akapit
Hexengold
romans, matka, wina
Marek

"...Obecnie pozostał przy życiu jeden tylko Ravenau, ów nękany starzec, który z ponurym obliczem stał w tej chwili przy oknie swego gabinetu. Kto wie, jak długo jeszcze żyć będzie... Może jego zmęczone oczy zamkną się wkrótce na wieki... Odwrócił się od okna i zasiadł przy biurku. Drżącymi rękami ujął otwarty list, który leżał przed nim. Raz jeszcze przebiegł oczyma treść skreśloną energiczną, kobiecą ręką.
Pozwalam sobie zwrócić uwagę Pana Hrabiego, że hrabianka Julia ma już lat dziewiętnaście. Ukończyła chlubnie nauki, a jej maniery również są bez zarzutu. Spodziewamy się, że Pan Hrabia będzie zadowolony z wyników naszej pracy, gdyż hrabianka Julia była zawsze ozdobą naszego zakładu. Wyrosła na miłą, ładną i doskonałe wychowaną panienkę. Chętnie zatrzymałybyśmy ją u siebie, musimy jednak zauważyć, że wszystkie rówieśnice hrabianki od dawna już opuściły naszą pensję i zostały wprowadzone w świat. Hrabianka Julia nie przestaje się pytać, czemu dotąd nie wzywa się jej do domu. Uważamy za nasz obowiązek donieść o tym Panu Hrabiemu. Prosimy bardzo, aby Pan Hrabia zastanowił się nad tą sprawą i zadecydował, jak pokierować dalszymi losami hrabianki.
Czekamy na odpowiedź oraz wskazówki. Polecając się względom Pana Hrabiego, kreślimy się z wysokim poważaniem
Siostry Leportier..."

źródło opisu: nota wydawcy

Polaa | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

Fajny, lekki, przyjemny kryminał z miłością w tle. Matka pozbawiona jakichkolwiek skrupułów chce odebrać majątek swojej córce, ale wszystko kończy się dobrze :)

violabu Toczytam | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

"Za winy matki" to niewymagająca, trochę przewidywalna, lekka lektura. Czyta się przyjemnie. Polecam w celu zrelaksowania umysłu.

Ckliwe, przewidywalne, smętne romansidło. Przeczytałam, nie polecam.

Ewelina | 2017-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Przyjemna i lekka lektura. Polecam na chwile relaksu. Romans w dobrym smaku i z ciekawą fabułą.

Wandzia | 2015-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 13 września 2015

Bardzo fajna i dobrze się czyta.

wrzos118 | 2017-02-26
bogusia | 2016-11-17