Tylko w twoich snach

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Plotkara (tom 9)
Wydawnictwo: Amber
Only In Your Dreams

Mamy za sobą ciężkie cztery lata liceum: to niezły wysiłek, połączyć imprezowanie, zakupy i naukę. I to z takim wdziękiem, żeby wylądować w Ivy League. A teraz, gdy mamy nowe fantastyczne letnie ciuchy, czas się poważnie zabawić. Znacie nas i powiedzmy sobie szczerze: chcielibyście być jednym z nas. My to dziewczyny spacerujące po Manhattanie w klapkach od Jimmy’ego Choo. Zniszczą się? Co z...

A teraz, gdy mamy nowe fantastyczne letnie ciuchy, czas się poważnie zabawić. Znacie nas i powiedzmy sobie szczerze: chcielibyście być jednym z nas. My to dziewczyny spacerujące po Manhattanie w klapkach od Jimmy’ego Choo. Zniszczą się? Co z tego? My to chłopcy opaleni po feriach na Karaibach, którzy sączą gin z tonikiem ze srebrnych piersiówek. Nadeszło lato i koniec z bzdurami typu testy i egzaminy. Najbliższe miesiące wypełnią same przyjemności: miłość i seks, sława i niesława.
plotkara

Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części – Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy w bajecznych apartamentach i chodzimy do ekskluzywnych szkół – no ale przecież nie w wakacje!
Nie trzeba być matematycznym geniuszem, żeby wiedzieć, że lato ma tylko jedenaście tygodni, zanim trzeba się będzie zająć innymi sprawami, jak wybór akademika, przedmiotów czy fakultatywnym romansem z profesorem literatury – słodziutkim pod tweedową marynarką. Ale nie uprzedzajmy faktów; lato bez zasad i planów to idealna pora, żeby się źle zachowywać. No więc, na co czekamy?!

źródło opisu: Amber, 2006

źródło okładki: Amber, 2006

nadzieja1925 | 2014-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2014

Ta książka, jak również seria nigdy mi się nie znudzi. Tym razem jest to nasze 9 spotkanie i równie genialne jak pozostałe części.

No to tak... wakacje już się zaczęły!!! S jest teraz aktorką i pracuje nad nowym filmem ze wspaniałym aktorem T. B jest w Londynie, ale chyba nie na długo... N pracuje u trenera, a tam spotyka piękną blondynkę T. D pracuje w księgarni, jednak odkrywa inną stronę życia, dzięki B. V życie się sypie. A o J w tej książce raczej nic się nie dowiemy.

Polecam książkę wszystkim! Łatwy i przyjemny język, szybko się czyta.

Karola | 2014-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2014

Ta seria mnie po prostu wciągnęła. Czyta się lekko, przyjemnie i szybko. Z każdą częścią coraz bardziej poznaję bohaterów. Pochłonęło mnie to życie elity z Upper East Side. Odnośnie tej części: kocham Blair i to się nie zmieni. Zarówno w serialu jak i w książce jest moją ulubioną postacią, więc najbardziej podobają mi się rozdziały z nią w roli głównej. Intryguje mnie postać Nate'a. Wydaje się, że jest płytki i powierzchowny, ale czasami zdarzają mu się przebłyski mądrości. Serena to....no cóż Serena. Jak zawsze jest piękna, idealna, wspaniała. Chociaż w tej części nie wszystko będzie jej wychodziło tak łatwo jak zawsze. Jeżeli chodzi o losy Dana i Vanessy to coraz bardziej mnie nudzą. I oczywiście mam niedosyt postaci Chucka. Nie mogę się już doczekać kolejnej części ;)

Natalia | 2012-12-01

Bardzo lekka i przyjemna książka, przeczytałam ją w 2 dni. Już czas zaopatrzyć się w 10 część.

Grafitowa_ | 2010-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2010

Fajnie się czyta ale autorka mogłaby zakończyć już tę serię.

aliska | 2012-07-12
Przeczytana: 25 maja 2012

I znów „Plotkara”, tym razem już 9 tom, nieuchronnie zbliżam się do zakończenia tej serii. Jednak cieszę się z tego. Ostatnimi czasy zaczęłam czytać nieco inną literaturę, chciałam odejść od bezsensownych powieści dla nastolatek o życiu w luksusie czy też o problemach, które mają: zielony czy różowy sweter? Chciałam zacząć czytać nieco poważniejsze książki, jednak nie mogę tego zrobić ot tak! Jestem przywiązana do swoich zwyczajów pożyczania książek, które nic nie wnoszą do mojego życia, tak więc zrobię to powolutku, a powieści pokroju „Plotkary” zejdą na nieco dalszy plan. Jednak jeśli już zobowiązałam się do napisania tejże recenzji to nie mogę nie wywiązać się z obietnicy.
„Tylko w twoich snach” to dziewiąty tom kultowej serii pod tytułem „Plotkara” napisanej przez Cecily von Ziegesar. Wszystko zaczęło się od serialu, na początku zeszłego roku szkolnego. Z początku naprawdę podobały mi się te książki, jednak z każdym kolejnym tomem, autorka traciła „to coś” i...

Rudzianna | 2013-03-21
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 21 marca 2013

To lato zapowiada się naprawdę bardzo pracowicie… Nawet Blair- księżniczka Manhattanu, zmuszona jest pracować po swoich ostatnich, ekstrawaganckich zakupach. Ale przecież zjawiskowa suknia ślubna warta jest każdej ceny, prawda?
Serena odkrywa ciemną stronę pracy aktora i powiedzmy sobie szczerze- nie radzi sobie na planie najlepiej… Czy doświadczony (i śliczny jak obrazek) starszy kolega po fachu, udzieli jej kilku wartościowych rad?
Piękny Nate remontuje dom swojego trenera po kradzieży fiolki viagry. Czy to właśnie napięte i rozbudowane od fizycznej pracy mięśnie przykują uwagę pewnej piegowatej blondynki?
Nieźle napocić musi się też Dan- wybór pomiędzy jego odwieczną miłością a miłośniczką jogi i zdrowego stylu życia nie będzie prosty… Tym bardziej, że jedna z nich nagle straci dach nad głową.

Nudna część; jakby leniwej Autorce nie chciało się wymyślać nic ponad typowo wakacyjny obrazek. I to już naprawdę irytujące, gdy taka piękna i przebojowa dziewczyna jak Blair, ciągle...

Monika | 2014-04-26
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Na zachodzie bez zmian, wciąż jest dobrze i historia trzyma równy poziom. Wiadomo, że nie sięgasz po 9 część świadomie, bez poznania wcześniejszych ośmiu, a jeżeli tak robisz - to wiedz, że to co Ci się spodoba tutaj - spodoba Ci się w reszcie serii, jeżeli coś tutaj Ci nie przypasuje - jak wyżej.

olicaDiablica | 2010-08-09

lekkie nieambitne wprost z mojej młodości - obawiam się, że teraz bym przez to nie przebrnęła :)

Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części – Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy, uczymy się, bawimy i śpimy – czasami ze sobą nawzajem.
Witajcie w świecie luksusu, najlepszych prywatnych szkół, ogromnych apartamentów na Piątej Alei, limuzyn, nieograniczonego dostępu do kasy, alkoholu i wszystkiego, czego chcemy.
Możecie dowiedzieć się, co robimy. Wystarczy wklepać: plotkara.net. Kim jest Plotkara? Jedną z nas.
_____________________________
Czytałam dość dawno, lecz pamiętam, iż baardzo mi się podobała.
_____________________________
Aktualnie oglądam serial, który mimo, że opierał się na początku na książce, teraz znalazł własną ścieżkę.
_____________________________
POLECAM i książkę, i serial. (do obejrzenia na zalukaj.pl)

Zaczytana_Sandi | 2013-11-23

Lubię tę serię, pomimo że nie lubię tego typu książek o elitach szkoły i bizmesmenach..
Jednak ta książka porwała mnie tym, że Plotkara jest śwetną osobowością, której tak naprawdę nie znam.