Tylko w twoich snach

Okładka książki Tylko w twoich snach Cecily von Ziegesar
Okładka książki Tylko w twoich snach
Cecily von Ziegesar Wydawnictwo: Amber Cykl: Plotkara (tom 9) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Plotkara (tom 9)
Only In Your Dreams
Amber
2006-01-01
2006-01-01
Ewa Spirydowicz
Cecily von Ziegsar plotkara Manhattan Upper East Side literatura młodzieżowa

Dziewiąta część Plotkary w Nowym Jorku. Taka sama mała książeczka, niewielkiego formatu. Typowa młodzieżówka.
Powstał serial na podstawie książki. Nie oglądałam.

Dla przypomnienia: na treść składają się plotki, bogactwo, luksus, przepych, drogie limuzyny, dostęp do nieograniczonej ilości pieniędzy, apartamenty jakich świat nie widział na Piątej alei, przyjęcia i bankiety.
Główni bohaterowie to: Plotkara – ale nikt nie wie kto nią nie jest, poza tym Blair, Chuck, Nate, Serena. Ci ostatni tworzą grupę przyjaciół, szczerych czy tylko udawanych?
Rozpieszczone dzieci z Manhattanu, poprzewracane w głowach i zepsute do szpiku kości spędzają czas upijając się, paląc trawkę, uprawiając seks dla sportu, beztrosko trwoniący majątek własnych rodziców na imprezy. Piękni, młodzi i bogaci.

Są jeszcze ci drudzy z Brooklynu ,niższej półki Dan, Jenny i Vanessa, którzy nigdy nie mieli pieniędzy i sami muszą wszystko wywalczyć dla siebie.

W tej części uczniowie szkół elitarnych zakończyli cztery lata nauki w liceum. Bardzo dużo wysiłku pochłonęło im imprezowanie na maksa, zakupy i wygłupy. Nadeszło 11 tygodni wspaniałych letnich wakacji. Precz z nauką, testami i egzaminami. Miłość, seks i dodatkowe przyjemności. Zakupy letnich strojów w markowych sklepach.

Młodzieżowy język, bardzo proste słownictwo, praktycznie same dialogi. Brak opisów poza wyglądem kreacji odzieżowych, imprez itp.
Jest to takie przeciętne czytadło, akurat wpadł mi w ręce cały komplet , gdyż siostrzenica chciała wyrzucić na przemiał. Zabrałam do domu ,by się zapoznać z treścią.

Powstał serial na podstawie książki. Nie oglądałam.

Powielanie wciąż tych samych treści, więc o moralności bohaterów już nawet nie ma co się rozwodzić. Zresztą bohaterowie rozwiodą i zejdą się ponownie szybciej...

Ta seria mnie po prostu wciągnęła. Czyta się lekko, przyjemnie i szybko. Z każdą częścią coraz bardziej poznaję bohaterów. Pochłonęło mnie to życie elity z Upper East Side. Odnośnie tej części: kocham Blair i to się nie zmieni. Zarówno w serialu jak i w książce jest moją ulubioną postacią, więc najbardziej podobają mi się rozdziały z nią w roli głównej. Intryguje mnie postać Nate'a. Wydaje się, że jest płytki i powierzchowny, ale czasami zdarzają mu się przebłyski mądrości. Serena to....no cóż Serena. Jak zawsze jest piękna, idealna, wspaniała. Chociaż w tej części nie wszystko będzie jej wychodziło tak łatwo jak zawsze. Jeżeli chodzi o losy Dana i Vanessy to coraz bardziej mnie nudzą. I oczywiście mam niedosyt postaci Chucka. Nie mogę się już doczekać kolejnej części ;)

Na zachodzie bez zmian, wciąż jest dobrze i historia trzyma równy poziom. Wiadomo, że nie sięgasz po 9 część świadomie, bez poznania wcześniejszych ośmiu, a jeżeli tak robisz - to wiedz, że to co Ci się spodoba tutaj - spodoba Ci się w reszcie serii, jeżeli coś tutaj Ci nie przypasuje - jak wyżej.

Ta książka, jak również seria nigdy mi się nie znudzi. Tym razem jest to nasze 9 spotkanie i równie genialne jak pozostałe części.

No to tak... wakacje już się zaczęły!!! S jest teraz aktorką i pracuje nad nowym filmem ze wspaniałym aktorem T. B jest w Londynie, ale chyba nie na długo... N pracuje u trenera, a tam spotyka piękną blondynkę T. D pracuje w księgarni, jednak odkrywa inną stronę życia, dzięki B. V życie się sypie. A o J w tej książce raczej nic się nie dowiemy.

Polecam książkę wszystkim! Łatwy i przyjemny język, szybko się czyta.

To lato zapowiada się naprawdę bardzo pracowicie… Nawet Blair- księżniczka Manhattanu, zmuszona jest pracować po swoich ostatnich, ekstrawaganckich zakupach. Ale przecież zjawiskowa suknia ślubna warta jest każdej ceny, prawda?
Serena odkrywa ciemną stronę pracy aktora i powiedzmy sobie szczerze- nie radzi sobie na planie najlepiej… Czy doświadczony (i śliczny jak obrazek) starszy kolega po fachu, udzieli jej kilku wartościowych rad?
Piękny Nate remontuje dom swojego trenera po kradzieży fiolki viagry. Czy to właśnie napięte i rozbudowane od fizycznej pracy mięśnie przykują uwagę pewnej piegowatej blondynki?
Nieźle napocić musi się też Dan- wybór pomiędzy jego odwieczną miłością a miłośniczką jogi i zdrowego stylu życia nie będzie prosty… Tym bardziej, że jedna z nich nagle straci dach nad głową.

Nudna część; jakby leniwej Autorce nie chciało się wymyślać nic ponad typowo wakacyjny obrazek. I to już naprawdę irytujące, gdy taka piękna i przebojowa dziewczyna jak Blair, ciągle ma pod górkę.

Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części – Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy, uczymy się, bawimy i śpimy – czasami ze sobą nawzajem.
Witajcie w świecie luksusu, najlepszych prywatnych szkół, ogromnych apartamentów na Piątej Alei, limuzyn, nieograniczonego dostępu do kasy, alkoholu i wszystkiego, czego chcemy.
Możecie dowiedzieć się, co robimy. Wystarczy wklepać: plotkara.net. Kim jest Plotkara? Jedną z nas.
_____________________________
Czytałam dość dawno, lecz pamiętam, iż baardzo mi się podobała.
_____________________________
Aktualnie oglądam serial, który mimo, że opierał się na początku na książce, teraz znalazł własną ścieżkę.
_____________________________
POLECAM i książkę, i serial. (do obejrzenia na zalukaj.pl)

Możecie...

Mamy za sobą ciężkie cztery lata liceum: to niezły wysiłek, połączyć imprezowanie, zakupy i naukę. I to z takim wdziękiem, żeby wylądować w Ivy League.

Bardzo lekka i przyjemna książka, przeczytałam ją w 2 dni. Już czas zaopatrzyć się w 10 część.

Lubię tę serię, pomimo że nie lubię tego typu książek o elitach szkoły i bizmesmenach..
Jednak ta książka porwała mnie tym, że Plotkara jest śwetną osobowością, której tak naprawdę nie znam.

• Plotkara
  • Młodzieżowe