Au pair potrzebne od zaraz

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Au pair (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The Au Pair

Operki potrzebne od zaraz. Opieka nad czwórką żywych dzieci 3-10 lat. Praca u rodziny z Nowego Jorku w Hamptons, od 4 lipca. Wynagrodzenie: 10 000 dolarów. Wymagane prawo jazdy. Mile widziana znajomość Hamptons. Oferty wraz ze zdjęciem prosimy przysyłać na adres HamptonsAuPairs@yahoo.com Mara, Eliza i Jacqui zostają opiekunkami dzieci megabogatej rodziny z Nowego Jorku, w najmodniejszym,...

Operki potrzebne od zaraz.

Wynagrodzenie: 10 000 dolarów.
Wymagane prawo jazdy. Mile widziana znajomość Hamptons.
Oferty wraz ze zdjęciem prosimy przysyłać na adres HamptonsAuPairs@yahoo.com

Mara, Eliza i Jacqui zostają opiekunkami dzieci megabogatej rodziny z Nowego Jorku, w najmodniejszym, najbardziej ekskluzywnym wakacyjnym kurorcie.

Eliza do niedawna była jedną z nich, ale jej ojciec stracił wszystko: apartament w Nowym Jorku, dom na Florydzie, limuzyny. Lato w Hamptons to dla niej szansa na powrót do dawnych znajomych i dawnego życia…
Jacqui przyjechała do Stanów, żeby spotkać chłopaka, w którym zakochała się jeszcze w Brazylii – mówił, że spędza lato w Hamptons.
Mara pochodzi z małego miasteczka. W Hamptons musi zarobić na college.

Czy praca opiekunki to coś trudnego? Posmarować dzieciaki kremem z filtrem w dzień i pobalować w najlepszych klubach w nocy, prawda? Nieprawda!

Eliza staje na głowie, żeby ukryć przed swoimi „przyjaciółmi”, kim jest teraz. Myśli Mary zaprząta Ryan, superprzystojny najstarszy syn jej pracodawców. Jacqui znajduje swojego Luke’a, ale...

Czy szalone imprezy, designerskie ciuchy i gorący chłopcy wystarczą, żeby operki przeżyły najbardziej odlotowe lato?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2006

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2006

Irmina | 2014-02-08

Jedna z moich ulubionych serii :) Chętnie wracam do przygód Elizy, Mary i Jacqui!

Marta | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

'Au pair potrzebne od zaraz' to jedna z książek o których bardzo trudno jest mi cokolwiek powiedzieć. Więc może zacznę od autorki ?

Melissa de la Cruz to amerykańska autorka, której książki znajdują się na listach bestsellerów „The New York Timesa" i „USA Today". Stworzyła m.in. 'Błękitnokrwiści' oraz serię 'Au pair'.

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jak na razie nie zachwyca. Ksiązka napisana przeciętnie. Na luzie. Szybko i przyjemnie się czyta. Taka przerwa pomiędzy innymi 'cięższymi' książkami. Myślę że odpowiednia jest dla osób (dziewczyn) w wieku 12-14 lat. Inni mogą się najprościej w świecie zanudzić. Nie wiem czy ta książka zachęciła mnie do przeczytania innych tej autorki. Mam bardzo mieszane uczucia. Ciężko cokolwiek powiedzieć.

Na początku poznajemy trzy dziewczyny. Mara jest spokojną i wzorową dziewczyną, uważa się za szarą myszkę. Sama nie wie że ma powodzenie u facetów. Wydaje się przyjemna i lubię ją. Druga z dziewczyn to Eliza. Dawniej była niezywkle...

sujeczka | 2011-02-13
Przeczytana: 09 sierpnia 2010

Książkę przeczytałam już po raz drugi, bo pamiętałam ją jedynie tak ogólnie. Ale znów baaardzo mi się spodobała, jest idealna na wakacje.

Nie jest to lektura ambitna, nie wyniesie się z niej zbyt wiele, ale jednak miło spędza się czas podczas jej czytania. Główne bohaterki – Mara, Eliza i Jacqui są od siebie zupełnie różne, ale każda z nich ma zarówno wady jak i zalety. Każdą też da się polubić, podejrzewam też, że każda dziewczyna odnajdzie w którejś z nich swoje własne cechy, zachowania, dzięki czemu książkę czyta się jeszcze lepiej.

Przygody operek są naprawdę fajne. Mimo że po pierwszych 20 stronach przypomniało mi się mniej więcej prawie wszystko, dalej czytałam tę książkę, bo fabuła jest naprawdę przyjemna. Nie ma tu nie wiadomo jak nieprzewidywalnych zwrotów akcji, czegoś, czego trudno się spodziewać. Akcja jest dość przewidywalna, ale mimo wszystko fajna.
No i co tu dużo mówić – w książce są genialni faceci! Znów miałam wyszczerz na ryju za każdym razem, gdy czytałam o...

eliza55199 | 2015-10-28
Przeczytana: 27 października 2015

Książka bardzo słaba, odradzam. Całość pisana bardzo chaotycznie, a cała idea programu Au Pair nie została nawet wspomniana w tej książce. Sama od listopada będę au pair w Nowym Yorku,a jak tylko widze jakie bzdury są w tej książce wypisywane...brak słów. Zawiodłam się bardzo.

Książka jest świetna. Jedna z moich ulubionych. Polecam ! ;)

Zakochałam się w tej serii! Najbardziej podoba mi się Mara, nawet nie wiem czemu, po prostu tak jest. To pewnie dlatego, że różni się od pozostałych dziewczyn - Elizy i Jacqui. Jacqui jest, jak to określiła autorka, "seksbombą", na którą leci praktycznie każdy koleś, nawet jej własny szef! Być może to mnie do niej zniechęciło. Na początku książki Eliza wydaję mi się taką lalusią, która jest śliczna, modna, jest blondynką, jest bogata, itp. Rodem z Nowego Jorku!

Na początku lubiłam tylko Marę, ale po przeczytaniu kilku rozdziałów i reszty części, polubiłam, a właściwie pokochałam, wszystkie główne bohaterki.

Melissa De La Cruz naprawdę umie pisać i jest jedną z moich ulubionych autorek książek dla nastolatek. Polecam całą serię Au Pair! :)

Littleveronica | 2010-07-20
Przeczytana: 2007 rok

Przeczytałam w jeden wieczór, zachłannie przewracając kolejne kartki. Miałam wtedy jednak około czternastu lat, dlatego polecam głównie osobom w tym wieku.

izka3003 | 2012-08-22
Przeczytana: 2008 rok

Łatwa, lekka i przyjemna lektura na jeden dzień. Czytałam jako nastolatka i myśle, że własnie ta książka jest przeznaczona do młodzieży 13-16 lat

Katherina | 2011-06-04
Przeczytana: 05 lutego 2011