Afrykańska królowa

Tłumaczenie: Marian Kalinowski
The African Queen
przygodowa
kryptonite

Jest rok 1914. Na terenie niemieckich kolonii w Afryce Środkowej rozpoczynają się działania wojenne. Odważna siostra angielskiego misjonarza i mechanik z kopalni złota wyruszają na małej łodzi w dół niezbadanej i pełnej śmiertelnych niebezpieczeństw rzeki, by zatopić niemiecki okręt trzymający w szachu alianckie wojska inwazyjne. W 1951 roku "Afrykańska królowa" została sfilmowana przez Johna...

W 1951 roku "Afrykańska królowa" została sfilmowana przez Johna Hustona, a w rolach Róży i Allnutta wystąpili Katharine Hepburn i Humphrey Bogart, który za swą kreację otrzymał Oscara.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=20247

książek: 1988

Nie za bardzo przepadałam za opisami przyrody i szczegółowym pokazaniem łodzi i jej części, ale książkę skończyłam w trzy dni.

Mariola | 2016-12-31
Papelka | 2016-04-30