Skrzynka demona

Tłumaczenie: Magdalena Spalińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Demon Box
83-7075-489-9
Ken Kesey,
przygodowa
Bergisel

Skrzynka demona jest pojęciem wywodzącym się z fizyki, teoretycznym pomysłem Roberta Maxwella, który sądził, że entropia układu zamkniętego może zostać przezwyciężona. Hipoteza ta, jak większość optymistycznych koncepcji, okazała się jednak błędna i nic nie uratuje świata przed śmiercią termiczną. Właśnie w tym umierającym świecie żyje bohater wszystkich opowiadań zbioru, pisarz Devlin Deboree, alter ego Keseya.

króliki | 2013-07-03
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Kesey to chyba właśnie jeden z tych autorów, którzy w swoim dobytku literackim mogą się pochwalić jedną genialną książką, a reszta jest, że się tak wyrażę, w zasadzie do kitu. Ten utwór jest czymś w rodzaju autobiografii autora, ale w trakcie jej czytania zastanawiałam się co w ogóle autor miał na myśli. Raz pisał o wycieczce do Egiptu, potem o imieninach babci, potem o maratonie w Chinach, a potem jeszcze opowiadał bajkę o Cwanym Wiewiórze. Generalnie ujmując, to się zawiodłam.

Izzy17b | 2014-08-05

Za tę książkę pokochałam Kesey'a. Dopiero później sięgnęłam po "Lot nad kukułczym gniazdem".

To może kontrowersyjne, ale mnie zachwycił ten brak jakiejkolwiek fabuły. Te luźne zapiski przemawiają do mnie. Uważam, że w tej szaleńczej gonitwie niechronologicznych wydarzeń jest jakaś metoda na pokazanie czytelnikowi, w jaki sposób patrzy na życie autor. Myślę, że sytuacje w tym dziele nie są przypadkowe, lecz mają pokazać przemyślenia, poglądy i wszystko to, co autor uważa za godne uwagi.

Bartosz Oleszko-Pyka | 2017-12-26

Ken Kesey na starsze lata - pół beatnika, pół osiadłego intelektualisty - sporo rozważań o życiu i relacji z podróży ale również opisy ciekawszych i mniej ciekawych fragmentów życia na farmie. Zawsze warto poznać

Loba | 2012-01-21
Przeczytana: 2003 rok

Czytałam ją tak dawno, że niewiele już pamiętam oprócz tego, że była świetna ;)

Kadith91 | 2018-03-14
Przeczytana: 29 marca 2018