Skrzynka demona

Tłumaczenie: Magdalena Spalińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Demon Box
83-7075-489-9
Ken Kesey,
przygodowa
Bergisel

Skrzynka demona jest pojęciem wywodzącym się z fizyki, teoretycznym pomysłem Roberta Maxwella, który sądził, że entropia układu zamkniętego może zostać przezwyciężona. Hipoteza ta, jak większość optymistycznych koncepcji, okazała się jednak błędna i nic nie uratuje świata przed śmiercią termiczną. Właśnie w tym umierającym świecie żyje bohater wszystkich opowiadań zbioru, pisarz Devlin Deboree, alter ego Keseya.

króliki | 2013-07-03
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Kesey to chyba właśnie jeden z tych autorów, którzy w swoim dobytku literackim mogą się pochwalić jedną genialną książką, a reszta jest, że się tak wyrażę, w zasadzie do kitu. Ten utwór jest czymś w rodzaju autobiografii autora, ale w trakcie jej czytania zastanawiałam się co w ogóle autor miał na myśli. Raz pisał o wycieczce do Egiptu, potem o imieninach babci, potem o maratonie w Chinach, a potem jeszcze opowiadał bajkę o Cwanym Wiewiórze. Generalnie ujmując, to się zawiodłam.

Izzy17b | 2014-08-05

Za tę książkę pokochałam Kesey'a. Dopiero później sięgnęłam po "Lot nad kukułczym gniazdem".

To może kontrowersyjne, ale mnie zachwycił ten brak jakiejkolwiek fabuły. Te luźne zapiski przemawiają do mnie. Uważam, że w tej szaleńczej gonitwie niechronologicznych wydarzeń jest jakaś metoda na pokazanie czytelnikowi, w jaki sposób patrzy na życie autor. Myślę, że sytuacje w tym dziele nie są przypadkowe, lecz mają pokazać przemyślenia, poglądy i wszystko to, co autor uważa za godne uwagi.

Loba | 2012-01-21
Przeczytana: 2003 rok

Czytałam ją tak dawno, że niewiele już pamiętam oprócz tego, że była świetna ;)

acidhead1984 | 2016-10-12
Na półkach: Przeczytane, Na wymianę