Spadkobierca z Kalkuty

Tłumaczenie: Stanisław Głowiakowie
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z Trąbką". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Spadkobierca z Kalkuty
przygoda, rewolucjońiści, piraci
przygodowa
foka

Arcydzieło literatury przygodowej - książka której akcja rozgrywa się w XVIII w. na wszystkich nieomal kontynentach. Piraci , rewolucjoniści, awanturnicy, Indianie, skarby, bezludna wyspa, piękne żaglowce

Ewa | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Książka, która zadowoli nie tyko młodzież ale i dorosłych, lubiących przygody, zwłaszcza morskie, z wątkami sensacyjnymi.
Niesamowita opowieść, pełna zwtotów akcji, dziejąca się w XVIII wieku, przez kilkadziesiąt lat, w czasach niespokojnych, kiedy przez niemal wszystkie kraje Europy i świata przetaczały się zawieruchy. W czasach kiedy jedni się bogacili a drudzy popadali w nędzę, kiedy większość spraw załatwianych było szpadą, pistoletem lub sakiewką pełną dukatów i kiedy w każdej chwili można było stracić życie a w społeczeństwie liczyły się tytuły i majątki, bez względu w jaki sposób zdobywane.
Nie sposób wymienić wszystkich bohaterów, gdyż są ich mnóstwo. Spotkamy tu wyjątkowe czarne charaktery, złoczyńców, oszustów i bandytów, ludzi rządnych władzy i pieniędzy ale także ludzi honoru, dumnych i szlachetnych . Gdzie miłość i przyjaźń przeplata się z nienawiścią i zemstą.
Na tle głównego wątku sensacyjnego, przywłaszczenia cudzego dziedzictwa, oraz barwnych przygód...

edtta | 2012-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2012

Dość ciężko powiedzieć jednoznacznie o czym jest ta książka. Na pewno jest to powieść wielowątkowa. Nie można też zdradzić za dużo co do tej książki, by nie zepsuć potencjalnemu czytelnikowi odkrywania historii głównych bohaterów.
Akcja książki dzieje się w XVIII wieku, przez kilkadziesiąt lat.
Książka opowiada o różnego rodzaju intrygach, piratach, bezludnej wyspie, podróżach, statkach oraz ludziach, którzy podszywają się pod inne osoby. Jest to również powieść o miłości, przyjaźni, nienawiści.

Moim zdaniem książka jest warta przeczytania i choć nie jest cienka to czyta się ją szybko i łatwo. Bardzo fajna książka przygodowa nie tylko dla mężczyzn!!!

eR_ | 2014-05-28

Wieki temu to czytałem.
Ależ to było fajne,niestety egzemplarz zaginął w "latach",a szkoda.

Kasia | 2016-04-25
Przeczytana: 10 maja 2016