Hotel Palace

Palace
83-88595-60-1
telewizja, programy, teksty
satyra

Ten kultowy serial humorystyczny przez wiele lat odczytywał i zarazem kształtował typ humoru francuskiego. Dziś, dzięki publikacji książkowej, my również możemy wynająć sobie apartament w Hotelu Palace, gdzie zebrali się najznakomitsi prześmiewcy krainy serów i szampana. Walutą, którą opłaca się tu rezerwację, nie są europieniądze, lecz leciutkie poczucie absurdu, ułańsko-napoleońska fantazja oraz nieposkromiona ochota do żartów i śmiechu. Przed każdym, kto posiada wyżej wymienione walory, Hotel Palace otwiera niniejszym swoje podwoje!

źródło opisu: www.i-ksiazka.pl

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

szimus | 2016-07-18
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2016

Pięknie absurdalne, montypythonowskie historyjki. Już rozumiem czemu Francuzi rozmawiają tymi tekstami jak my Rejsem. Tekściki jak ciasteczka do popołudniowej kawy (a jeszcze lepiej wina).

neuromance | 2015-04-06
Przeczytana: luty 2015

Nie znam serialu "Hotel Palace", ale w niczym nie przeszkadza to w delektowaniu się tymi krótkimi, zabawnymi historyjkami z życia luksusowego hotelu we Francji. Klimat przypomina trochę serial "Allo Allo", jest jedynie jeszcze bardziej absurdalny i surrealistyczny. Krótkie formy w sam raz nadają się do czytania w autobusie, czy metrze w drodze do pracy. Polecam, aby się pośmiać i odprężyć.

greggreg86 | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016