Alicja w Krainie Liter. O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie kartki

Tłumaczenie: Agnieszka Taborska
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria, W.A.B.
Alice au pays des lettres
Róża_Bzowa

Pełna uroku książeczka o tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie kartki, świetnie oddaje ducha Topora jako pisarza i rysownika. Przenosząc przygody Alicji do Krainy Liter, autor dał wyraz swojej fascynacji grami językowymi oraz dziełem Lewisa Carrolla, któremu książka jest dedykowana. Zarówno jej przewrotna treść, jak i znakomite ilustracje są hołdem dla angielskiego pisarza. Pełna poezji,...

Przenosząc przygody Alicji do Krainy Liter, autor dał wyraz swojej fascynacji grami językowymi oraz dziełem Lewisa Carrolla, któremu książka jest dedykowana. Zarówno jej przewrotna treść, jak i znakomite ilustracje są hołdem dla angielskiego pisarza. Pełna poezji, nostalgii za dzieciństwem i wcale nie czarnego humoru, "Alicja w Krainie Liter" będzie wymarzoną lekturą dla miłośników twórczości Rolanda Topora: wrażliwych literacko dzieci i tych dorosłych, którzy lubią poetykę nonsensu.

superheroina | 2012-03-25
Przeczytana: 24 marca 2012

Uwielbiam pisarstwo Topora, mam bzika na punkcie Alicji w Krainie Czarów, więc spodziewałam się, że ta książka będzie tak świetna, że nie będę mogła się od niej oderwać. Tymczasem spotkało mnie wielkie rozczarowanie. Treść licha i słaba i zbyt jej mało. Pierwszy raz nie podobała mi się jakaś książka Topora, i to bardzo nie podobała. Nie polecam zdecydowanie.

Świetny jest antropomorficzny alfabet Topora.
Alicja natomiast, a zwłaszcza jej imaginacja, przyprawiłaby o ból głowy konserwatywnych językoznawców.

Jzezazizuzyzyzakukikekgsfdfgdsajhfgdjka.

Kasio | 2013-10-24

Świetnia powiastka, niestety bardzo krótka. Utrzymana od początku do końca w charakterystycznym stylu Topora, stanowi świetną wprawkę dla rządnych bajek dzieciaków. Moi bardzo nieletni kuzyni byli pod wrażeniem.

rogata_ta | 2016-01-17
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Czytanie tej książki jest jak wędrówka przez labirynt. Nie jesteś w stanie domyślić się, co czeka cię za następnym zakrętem. Raz wyrafinowana gra słów pozwala ci odkrywać prostotę tego, co oczywiste, by za chwilę sprawiać, że musisz mierzyć się z kompletnie absurdalnym. Jedno jest pewne - musisz być przygotowany na intelektualny wysiłek, bez nadziei, że w jego wyniku znajdziesz sensowną odpowiedź. Bo jak pisze sam autor: "liczy się tylko pytanie". Śmiało więc: "Zamrugaj trochę oczami, a zobaczysz, jak idealne jest złudzenie".

| 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

mbwualdbxpyyyan.;dfsjs jfdufn'cg kapwnvuqquqquq jcloj oinb!!lamf?osn sdjiwn dpONFD HHhmdj.db

kotfr1tz | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Szkoda czasu, żeby się rozwodzić. Nic ciekawego i tyle. Ekstra gwiazdka za rysunki.

Arek_Szpak | 2016-04-26
Ania Ancol | 2016-03-27