Awanturnica

2001-04-01
83-7245-600-3
Irena Kołodziej
romans historyczny

Przyjemna, bez salonowych intryg, ale ciekawa i dobra przy kawce :)

Przyjemna, bez salonowych intryg, ale ciekawa i dobra przy kawce :)

Ciekawa książka, polecam.

Ciekawa książka, polecam.

Jeden z moich ulubionych romansów. On - sztywny i dumny, ale niepozbawiony serca, ona- charakterna. Połączył ich splot wyjątkowych okoliczności i cała seria przygód. Oczywiście jest to typowe romansidło, ale równocześnie bardzo odprężająca lektura.

Jedno wielkie nie. O ile jako tako dało się ją czytać do momentu wjazdu głównych bohaterów do rezydencji księcia, o tyle dalej książka jest tak okrutnie nudna, że aż nie da wyrazić się tego słowami. Wynudziłam się przy tej powieści za wszystkie czasy. Prawdopodobnie mogę już w tym momencie zawyrokować, że styl pisania i prowadzenia fabuły tej autorki nie odpowiada mi w 100, a nawet 200%. Poza poczucie humoru głównych bohaterów, nie podoba mi się w tej książce nic. Czytelnik nie jest nawet w stanie poczuć rodzącego się uczucia pomiędzy Isabel a Brettem, ponieważ mało pomiędzy nimi flirtów (o pocałunkach już nie wspomnę). Przez 3/4 książki autorka serwuje nam mini flircik i dwa może trzy pocałunki i nagle pojawiają się jakieś wyznania miłości i oświadczy. Ta książka nie jest romansem historycznym, szybciej określiłabym ją jako powieść przygodowo-kryminalna z elementami komedii.

Książkę wygrzebałam ze stosu tych, które czytelnicy oddają a biblioteka nie chce więc trafiła do mnie na kilka dni. "Awanturnica" to romans historyczny (choć akurat historii tu niewiele) i jak to wielu określiło przede mną: lekki i przyjemny. I nie sposób się z tymi opiniami nie zgodzić bo książka może i nie jest wysokich lotów to jednak ma w sobie coś co mnie wciągnęło. Zderzenie się dwóch światów: z jednej strony waleczna, odważna lady Isabel, z drugiej książę Northbridge a także kiełkujące uczucie i liczne przygody pisarka ukazała w bardzo ciekawy sposób.

Całkiem przyjemna w odbiorze. Trochę romansu. Trochę kryminału. Trochę akcji i wiele sekretów, a w tym wszystkim jeszcze dawka humou.

Isabel jest panną skorą do przygód. Kiedy więc spotyka przystojnego, ale i wyniosłego księcia - stara się ignorować swoje uczucie jakie żywi do księcia.
Brett jest stabilnym i ułożonym mężczyzną - czyli nie jest w typie Isabel. Jednakże Bretta fascynuje piękna i tajemnicza Isabel...
Komizm, miejscami dramatyzm i napięcie. Czy bohaterowie zdążą na czas wypełnić misję? Czy Brett ma rację co do swoich podejrzeń wobec Isabel?
Przekonacie się sięgając po książkę! Miłej lektury!

Lekki romans przygodowy. Isabel mi się podobała - lubię silne, zdecydowane bohaterki. Postać księcia natomiast wydawała mi się niespójna - raz nudny i sztampowo przyzwoity, to znów pozwalający się wciągnąć w intrygę. Może i miało to obrazować jego stopniową przemianę, lecz mnie nie do końca przekonało. Paru drobiazgów jeszcze bym się przyczepiła. Niemniej jednak książka pozwoliła mi na przyjemną chwilę oderwania się od codzienności :)

Mistrzyni stylu:)

Mistrzyni stylu:)

Ta książka to bardzo przyjemna... powieść przygodowa z wątkiem miłosnym :) Do typowego romansu historycznego z "momentami" to mu daleko ;) W całej powieści były aż dwa namiętne pocałunki a para nie poszła ze sobą na całość.

Dziewczyna jest za to z "jajem", odważna, fajna, waleczna :)

Jeśli ktoś lubi przygodowe książki z wątkiem miłosnym na pewno mu się ta spodoba. Jednak jeśli liczy na romantyczne uniesienia w stylu Harlequina to tutaj się zawiedzie.

Historia bardzo ciekawa i wciągająca. Męscy bohaterowie sympatyczni, ale w żadnym wypadku nie chciałabym takiego partnera jak opisany w tej książce....

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne