Wyzwanie czytelnicze LC

The queen of hearts
83-7245-466-3
romans historyczny
Wanda

Wyniosły lord Cartwright nie cierpi Samanthy Adamson. Jest oburzony jej gorszącym zachowaniem - łamaniem wszelkich konwenansów, lekceważeniem zasad obowiązujących w świecie ludzi dobrze urodzonych. Ale niespodziewanie dla siebie samego chłodny, powściągliwy dżentelmen odkrywa, że piękna dziewczyna budzi w jego sercu również zupełnie inne uczucia. I że potrafi z nimi walczyć...

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: Wydawnictwo

Klaudia Sowa | 2014-10-12
Przeczytana: 29 listopada 2013

Książka mi się podobała pod każdym względem.
Simon jest zapracowanym mężczyzną i na jego głowie jest dbanie o reputację rodziny. Kiedy więc jego spokój zakłóca piękna, aczkolwiek nietrzymająca się konweansów kobieta, ogarnia go złość.
Samantha przez całe życie podróżowała. I nareszcie postanowiła osiąść w jednym miejscu. I właśnie w tym celu przyjechała do Anglii.
Bohaterowie od pierwszych stron się nienawidzą: ich utarczki słowne, słyszą lokatorzy. W dodatku jakby było mało narzeczona Simona zaczyna się robić zazdrosna o Samanthę...
Jeśli lubisz wielką dawkę śmiechu albo mieliście stresujący dzień, to polecam Wam tę książkę.

rin4ev | 2016-01-22

Jestem pod wrażeniem głównej bohaterki. Autorka w swoich książkach skupia się na wykreowaniu silnej, niezależnej kobiety, która nawet pod wpływem mężczyzny nie zmienia się o 180 stopni w chichoczącą debiutantkę. Lord Cartwright jest tylko dodatkiem na którym zbyt mocno się nie skupiamy bo charakter panny Adamson przyćmiewa wszystko. Niestety na końcówkę i wątek romantyczny autorce chyba nie starczyło czasu i skróciła go do minimum. W sumie nawet mniej niż minimum. Magia. Nagle wątpliwości i wybuch miłości.
Podsumowując. Łatwość z jaką przeczytałam skłania mnie do powiedzenia z czystym sercem POLECAM.

Nika16wow | 2019-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2019

W całej książce może dwa razy poczułam coś na podobę zainteresowania. Okropna nuda. Główni bohaterowie przez prawie całą powieść się nienawidzą (i nic nie zapowiada ich rychłego pogodzenia się, a tym bardziej jakiegokolwiek uczucia), aż tu nagle zdają sobie sprawę, że nie mogą bez siebie żyć. Jak dla mnie wszystkie powieści tej autorki charakteryzują się skrajnym brakiem logiki oraz zerową zawartością wątków romantycznych. Beznadzieja. Jedyne co ratuje tę książkę od dostania jednej gwiazdki to wprowadzenie żartów i sarkazmu do fabuły.

Kama | 2019-01-13
Przeczytana: 03 października 2001