Tantra sztuka świadomego kochania

Tłumaczenie: Teresa Tarkowska
Wydawnictwo: Czarna Owca
Tantra: the art of concious loving
Michał

Starożytny zbiór ezoterycznych ksiąg hinduskich, tantra, jest systemem filozoficznym, w którym miłość płciowa stanowi sakrament, a wzajemny stosunek kobiety i mężczyzny podnosi się do rangi wielkiej sztuki. Oto właśnie sztuka świadomego kochania. Niestety na przekór temu, w co wszyscy chcielibyśmy wierzyć - nie rodzimy się z umiejętnością współżycia, również seksualnego. Także niewielu z nas wyniosło korzyści z konwencjonalnej edukacji w dziedzinie seksu, a na miłość nie ma dotąd w naszej kulturze recepty. Mimo że nazywamy się "dziećmi seksrewolucji" - wciąż działają na nas systemy poglądów wzbudzające poczucie winy, lęk, niepewność i wstyd. To dobrze, że zgodnie z doktryną filozofii tantrycznej nauki tantry odradzają się z każdą epoką, a więc - i z naszą, dając ludziom szansę na niecodzienne partnerstwo, tak seksualne, jak i duchowe. Pierwsza część książki jest ogólnym wprowadzeniem do filozofii tantry, druga natomiast poświęcona jest rytuałom seksualnym oraz nauce osiągania ekstatycznego połączenia dwojga ludzi w miłości.

Charles i Caroline Muir - są nauczycielami jogi od ponad dwudziestu lat. Prowadzą profesjonalną szkołę jogi i tantry na Hawajach. Podstawą ich teorii "współczesnej bliskości" są starożytne sztuki kształtowania ciała dopasowane do świata XXI wieku. Ich metody cieszą się wielkim powodzeniem na całym świecie. Ich najsławniejsza książka, Tantra - sztuka świadomego kochania została przetłumaczona na jedenaście języków.

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b8025-tantra-sztuka-swiadomego-kochania.htm

źródło okładki: http://www.dobreksiazki.pl/b8025-tantra-sztuka-swiadomego-kochania.htm

Ela | 2014-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Przeczytałam pierwszą część, o sztuce kochanie nie fizycznego - duchowego. O przekazywaniu energii.
Nie zafascynowała mnie ta książka. Nie wciągnęła. Nie kusiła, dlatego nie skończyłam jej czytać. Kto wie, może kiedyś wrócę. W tej chwili jednak przeczytanie pierwszej części jest dla mnie wystarczającą informacją na temat tantrycznej miłości.

mow | 2011-09-08
Przeczytana: 07 września 2011

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto nie podąża drogą mnicha! Moim zdaniem to powinna być lektura obowiązkowa najpóźniej w liceum a jeszcze lepiej w gimnazjum. To by nam wszystkim bardzo ułatwiło życie. Jeśli jednak ktoś oczekuje poradnika w stylu "Seks wyczynowy w weekend" srodze się rozczaruje, pomimo, że książka pełna technicznych szczegółów. "No a teraz idźcie i zajmijcie się sobą" - jak mawiał pewien buddyjski nauczyciel na zakończenie wykładu.

Berserker | 2014-05-28
Na półkach: Bzyk, Rozwój, Przeczytane, BVV, ReFormat
Przeczytana: 28 maja 2014

Spodziewałem się czegoś więcej, a okazało się, że poza odwołaniami do hinduizmu się niemal niczego nowego nie dowiedziałem (w innych źródłach było dokładniej opisane). Ale jak dla osoby nie znającej takich tematów jest to dobry wstęp.

Ryan | 2015-03-06
Przeczytana: lipiec 2014

Cholernie przydatna pozycja...

| 2013-02-12
Przeczytana: 2012 rok

bardzo fajna książka, dobre wprowadzenie do tantry
jest trochę rad praktycznych trochę o sferze duchowej ale dla tych mniej zainteresowanych sferą duchową nie będzie przytłaczająca

zafascynowany | 2014-04-02
Przeczytana: 28 maja 2014

Trochę za bardzo po łebkach omówiony temat.

Anna | 2016-11-21
Przeczytana: 1992 rok