Seks się liczy

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Książka prezentuje obraz zdrowego, naturalnego, wolnego od poczucia winy i stłumienia seksu. Gdy inne książki oferują techniki i gry erotyczne, Seks się liczy... oferuje wgląd w wewnętrzne psychologiczne i duchowe wymiary seksu. Odpowiadając na pytania ludzi w różnym wieku i z różnych środowisk, Osho pokazuje, jak poprzez akceptację seksu i cieszenie się nim jako darem natury, możemy zacząć posługiwać się nim, jak cennym szczeblem, w podróży do większej samoświadomości i radości.

Zadna_Milostka | 2014-06-16
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Seks może stać się najwyższym punktem naszej świadomości. I to wyjaśnia Osho przez całą swoją książkę.

Oczywiście, uważam, że jeśli ktoś ma potrzeby, to nie nasza sprawa oceniać, wartościować czy krytykować. Każdy znajduje swój sposób życia i postępowania (póki nie krzywdzi drugiej osoby). Neguję to, że mężczyźni mają większe potrzeby od kobiet oraz to, że należy potępiać kobietę, która ma taki sam apetyt seksualny jak mężczyzna i jeśli jest singielką i nie chce się związywać z nikim, to ma prawo do swojego prywatnego „przyjaciela z benefitami”.

enhap | 2012-08-28
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Wybitna, wspaniała książka rozwalająca na łopatki mity na temat seksualności człowieka, także naszej cywilizacji jako wyniku ukierunkowania energii seksualnej. Dodaje dużo do obrazu świata, i pokazuje podstawowe popędy i blokady człowieka. Mogę polecić każdemu zainteresowanemu najlepszym możliwym rozwojem Siebie.

Gosia | 2014-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2014

Tematyki książki nikomu nie trzeba przybliżać. Fascynację seksem przeżywa każdy - różne są tylko stopnie jej nasilenia oraz wiek, kiedy się ona zaczyna i kończy. Mimo, iż temat wydaje się wyczerpany i obcujemy z nim na co dzień - co zawdzięczamy w dużej mierze kulturze popularnej - wykłady Osho zachęcają czytelnika do ponownego wglądu w znaczenie "bliskości" między dwojgiem ludzi. Dla niektórych słowa Osho nie są niczym nowym - ale obawiam się, że jest ich stosunkowo niewielu - są to osoby, które od początku postanowiły zbadać istotę seksualności człowieka, nie zadowalając się jedynie powierzchownym oglądem sprawy. Sex jest ... no właśnie, czym właściwie? Każdy sam musi zbudować swój pogląd. Książka Osho pokazuje iż jest on przede wszystkim darem i tajemnicą, której należy się szacunek.

mgiełka | 2011-09-12
Przeczytana: 12 września 2011

Osho traktuje seks jako nieodłączną część życia każdego człowieka.Autor koncentruje się na naturalności seksu,traktowaniu go jako środka do osiągnięcia wyższego stanu świadomości.Nie jest to książka ,która podchodzi do tematu w lekki bądź powierzchowny sposób.Raczej to analiza człowieka,jego potrzeb oraz wewnętrznego rozdarcia: z jednej strony postrzegania seksu pod pryzmatem grzechu,z drugiej podejścia do niego w zbyt trywialny sposób,bez emocji i miłości.Osho pomaga nam przyjrzeć się ludzkości i szukać kompromisu,zgodnego z przeznaczeniem człowieka.

Marzena | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Mylny tytuł przyciąga. Jednak Osho w łatwy sposób mówi o miłości, pełnej akceptacji seksu oraz radości z niego. Podoba mi się to zdrowe podejście. Cieszmy się seksem, nie myślmy o nim jak o grzechu, a radość i zadowolenie same przyjdą. Dzięki temu możemy pójść dalej, ku lepszemu zrozumieniu miłości. Polecam, gdyż zawartość tej książki zaskoczy niejednego ;)

okularnica | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Choć trąci tu czasem za bardzo tym całym hinduskim filozofowaniem (i w niektórych kwestiach to bym sobie podyskutowała), to chyba warto.

Michał | 2012-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2012

Książka ciekawa, poruszająca wiele tematów. Polecam wszystkim, którzy chcą mieć inne spojrzenie na tematykę seksu.

karol1k95 | 2016-11-27
Mateusz W | 2016-10-31