Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Poradnik dla par, którego celem jest przybliżenie świata męskiego i kobiecego a ukazanie różnic i wskazanie, jak interpretować i modyfikować zachowania/komunikaty, aby być lepiej rozumianym.Wszystko to w konwencji terapii poznawczo-behavioralnej. Każdy rozdział rozpoczyna się krótkim streszczeniem badań na dany temat i interpretacją wniosków. Później autorka zamieszcza case study, gdzie śledzimy zachowania bohaterów i widzimy np. impas w kontakcie, potem jest interpretacja, podane zasady, wskazówki, dobre rady a osobne dla mężczyzn, osobne dla kobiet, jak unikać blokad w kontakcie i nieporozumień.

setore | 2019-07-01
Na półkach: W domu, Przeczytane, 2019
Przeczytana: 01 lipca 2019

Bardzo przystępnie napisany zbiór porad jak rozmawiać z mężczyznami. Pewnie dla niektórych nie będzie to odkrywcza wiedza, ale ja znalazłam tam sporo cennych rad, które teraz tylko należy wdrożyć w życie. Co wcale nie jest takie proste, ale ten poradnik zdecydowanie polecam osobom, które mają problemy z komunikacją z płcią przeciwną. Objaśnia naturalne różnice w prosty sposób, na przykładach z życia wziętych. Zaskakujące, jak bardzo komunikacja zależy od płci i jak łatwo ją poprawić, jeśli się zna te różnice i umie zareagować w odpowiedni sposób.

Kasia Kosińska-Rysz | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Tytuł wskazuje na bardziej obiektywne podejście do tematu. Tymczasem to poradnik dla kobiet, aby wiedziały, jak traktować mężczyzn, z którymi są w związku.

rose9413 | 2018-01-08

Super książka! Czytałam z uśmiechem na twarzy :) Niby oczywista ale jednak dająca trochę do myślenia (szczególnie kiedy odnajdujesz siebie w podanych przykładach) To co lubię :)

Pandemia | 2017-09-28

Druga książka i tak samo wysoka ocena. Kobieta mądrze pisze. Niby wszystko takie oczywiste, ale musiałam sobie to PRZECZYTAĆ i WPOIĆ, by zrozumieć płeć przeciwną. Minus jest taki, że więcej zdań i przykładów kierowanych w stronę kobiet, żeby to właśnie one zrozumiały o co chodzi tym mężczyznom. Książka jest skierowana do obu płci, jednak czytając ją wraz z partnerem, on szybko stwierdził, że "większość jest taka babska". I w sumie miał rację, ale treść jednak daje dużo do myślenia. Podoba mi się.

Adrian Stec | 2017-03-15
Przeczytana: 09 marca 2017

Cóż, całkiem ciekawa książka - jednak po jej przeczytaniu, stwierdzam że bardziej ona zainteresuje kobiety niż facetów, ponieważ mnie jakoś specjalnie nie zainteresowała (no może poza 2 rozdziałami, a resztę to czytałem po prostu po to, żeby skończyć tą książkę:P). W każdym rozdziale jest podanych kilka przykładów, żeby było łatwiej zrozumieć o co chodzi, więc tą książkę zrozumie każdy i to co jej autorka chce nam przekazać. Osobiście drugi raz bym jej nie czytał, bo nie ma tam zbyt wiele nowej wiedzy jak dla mnie, natomiast przykłady i spojrzenie aktorki bardzo ciekawe i sporo w tym racji, a więc zawsze na plus. :)

winna | 2014-03-21

Nic odkrywczego.

wiolka162 | 2014-01-28

Zdecydowanie za często my(kobiety) myślimy o tym żeby to nam było "dobrze", żeby to o nas się starano, komplementowano, kochano a za rzadko my to samo robimy dla naszych menów, też to uwielbiają!
Mądra książka

Oleszka | 2011-05-03

Fajny poradnik. Pisany przez kobietę, wyjątkowo wnikliwą obserwatorkę damsko - męskiego świata. Przyznam, że mnie pomógł zrozumieć niektóre kwestie i tajemnice męskiego umysłu. Ale i pokazał mi przede wszystkim błędy, które popełniam notorycznie. Za tę "usługę" jestem tej książce bardzo wdzięczna i polecam gorąco kobietom, które są w związkach 'nieperfekcyjnych';)

Rose92 | 2011-02-09
Przeczytana: kwiecień 2010

świetny poradnik na temat związków objaśniający prawdziwą istotę myślenia dwóch płci