Rycerze na rozdrożach

Wydawnictwo: Czytelnik
Vitjazi na perekrestke
powieść, SF,
hunter

Powieść rozgrywająca się w Wielkim Guslarze, mieście pełnym oryginałów, fascynująccyh zakątków i niecodziennych zdarzeń.

Powieść ta ukazała się również w zbiorze Opowiadania guslarskie Kiryła Bulyczowa, wydanym przez Prószyński i S-ka.

LelandLester | 2017-03-05

Najpopularniejszy cykl Kira Bułyczowa – czołowego twórcy radzieckiej, a potem też rosyjskiej s-f – nosi nazwę Wielki Guslar (WG). Jego OSIĄ jest zacofane, absurdalne w swej prostocie MIASTECZKO ze zwykłymi, przeciętnymi, acz wielobarwnymi mieszkańcami w połączeniu z niezwykłością gatunku s-f, tj. latających talerzy, kosmitów oraz rzeczy nieprawdopodobnych; te dwie, zdaje się, zupełnie niepasujące do siebie sfery, połączył pisarz w WG.

***Po więcej informacji o tym cyklu, odsyłam do innej mojej recenzji tego autora - „Opowiadania Guslarskie”.

To obecność „Rycerzy na rozdrożach” w obu wydawnictwach: „Opowiadania guslarskie” oraz „Utwory wybrane: Wielki Guslar i okolice” znacząco podnosi ich atrakcyjność, nie dlatego, że zajmuje niemal połowę wspomnianych książek, tylko z powodu ogromu jakości i humoru jaką do nich wnosi.

Niewskazane jest pisać niewtajemniczonym o fabule tego dzieła, gdyż niezmiernie łatwo można zdradzić za dużo i tym samym nadpsuć radość z czytania. Rozpoczyna...

kinzetka | 2013-12-31
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Alek | 2011-08-18
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

Zaczytywałem się w Bułyczowie jako nastolatek i teraz powróciłem do jego twórczości. Po latach czyta się to równie dobrze, a nawet lepiej, dostrzegając ukrytą ironie, lekki humor a nawet wcześniej nie odkryte przesłania. Nieśmiertelna klasyka dobrej fantastyki.

Insus | 2015-09-14
Przeczytana: 24 września 2015

Lekka powiastka z lekkim morałem. Fajne.

Jacek | 2017-06-19
chucher | 2017-06-17