Utwory wybrane 1: Wielki Guslar i okolice

Wydawnictwo: Wydawnictwo Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej "Współpraca"
Czudiesa w Guslarie- Wielikij Guslar
cykuta

Wielki Guslar: krótki przewodnik

- Trzeba pomóc
- Świeży transport złotych rybek
- Kontakty osobiste
- Dwie krople na szklankę wina
- Wzajemność
- Są wolne miejsca
- Rycerze na rozdrożach

byłem_fprefectem | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Jeśli czegoś jeszcze nie wiecie o tym mieście, to z pewnością, krótki przewodnik dostarczy wam tych wiadomości. Dowiecie się z niego miedzy innymi tego, że kosmici zaczęli przybywać do miasta w 1967 roku.
Niektórym trzeba pomóc było i choć zadanie niby dość proste i nieskomplikowane, to okazało się być bolesnym doświadczeniem.
Ile problemów może sprawić świeży transport złotych rybek, zwłaszcza kiedy ludzie są życzliwi i nie nastawieni tylko na dobra doczesne? Wódka może płynąć z kranu chociażby i weź się człowieku umyj.
Kontakty osobiste z niżej rozwiniętą cywilizacją są właściwie zabronione. Tylko co zrobić, jak przez głupi błąd rozwaliło się drogę tym małpoludom, a w trakcie remontu zabrakło białej farby na słupki.

Dodatki i zagadka na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2014/02/podroz-po-nie-jeden-usmiech.html

Krzysztof | 2013-11-19
Przeczytana: 2007 rok

Wielki Guslar to nie miejsce - to stan umysłu!

Jak to mówią młodzi - czad! Nie wiem tylko, czy ów czad wytrzymał próbę czasu i czy dla młodych jest strawny. Ale chyba poczucie humoru jest uniwersalne.

Złote rybki :-)

Mario | 2012-03-31

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak wszystko, co guslarskie - klasa sama dla siebie.

Krysia | 2012-10-13
Przeczytana: 01 października 2012

Bardzo przyjemnie mi się czytało opowiadania Bułyczowa - taka komunistyczna fantastyka. Nie sposób nie polubić bohaterów i nie czekać niecierpliwie na kolejny wynalazek Minca.

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1998 rok

Żałuje, że sprzedałem... super SF jednego z moich bardziej ulubionych pisarzy SF.

portos | 2016-09-28
Konrad | 2016-08-24