Kocia Łapka

Okładka książki Kocia Łapka Joan D. Vinge
Okładka książki Kocia Łapka
Joan D. Vinge Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Psychotronik (tom 2) fantasy, science fiction
Psychotronik (tom 2)
Catspaw
Prószyński i S-ka
1999-01-01
1993-01-01
Kinga Dobrowolska
kot przygoda

OK, nie jest tak dobre jak Królowa Zimy i Lata, ale wciąż to kawałek dobrego sci-fi. Typowo dla Vinge, rozkręca się dosyć powoli (zdążyłam o tym zapomnieć i na początku lektury opanowała mnie lekka irytacja),ale potem pewnie zmierza do finału.

przyznam, że cykl o Kocie autorstwa Joan Vinge jest według mnie do bólu smutny i trafnie oddaje problem bycia innym od reszty. na szczyt autorka wejdzie w tomie ostatnim, ale tutaj cała historia Kota jest tak wypełniona krzywdą, jak tylko się da.
czuć kobiecą "rękę" - mniej nauki więcej uczuć.
warto zauważyć, że jest nowe tłumaczenie tej książki, która ukazała się jako "Myszołap"

czuć kobiecą "rękę" - mniej nauki więcej uczuć.
warto zauważyć, że jest nowe tłumaczenie tej książki, która ukazała się jako...

Kontynuacja pierwszej części, troszeczkę gorsza, tak 5/6. W sumie zbyt rozlazła... momentami wciągała jak rzeka, aby znowu później oklapnąć na filozoficzno-psychologicznych dywagacjach ... ale ogólnie świetnie się czyta. Świat odległej przyszłości ukazany w całkiem realnych barwach.

Cudowna trylogia! Wciąga bez reszty i wypluwa nienasyconego czytelnika błagającego o więcej.

• Science Fiction
  • 🚀 Fantastyka naukowa