Smuga grozy

Wydawnictwo: LTW
978-83-7565-003-7
zagadka, anonim, dramat, zabójca
Edyta

W "Smudze grozy" doktor Kostrzewa staje przed kolejnym wyzwaniem. Ma rozwikłać zagadkę anonimów z pogróżkami, które mogą być związane z tajemniczą sprawą sprzed trzynastu lat i szkatułą pełną biżuterii. Daleka leśniczówka, gdzie dzieje się akcja, szybko zostaje odcięta od świata przez powódź, następuje seria dramatycznych wydarzeń, a zabójca jest jednym z domowników. Paradoksalnie wszelkie dowody zdają się wskazywać na Kostrzewę. Czy zdoła on oczyścić się z zarzutów? Kim naprawdę jest autor listów? I gdzie znajduje się skradziona biżuteria? Przed Kostrzewą twardy orzech do zgryzienia.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Kaka | 2012-11-14

Nasza rodzima Agatha Christie w spodniach :) Klimat zupełnie jak u mistrzyni kryminałów, sprytny umysł detektywa jakby spod jej pióra...wszystko, dosłownie wszystko w tej książce przypomina mi styl Agathy. I w moich ustach jest to ogromny komplement.
Warto przeczytać i uzmysłowić sobie że dziś już niestety nikt tak nie pisze....

schutte | 2015-08-10

Mroczne i ciekawe....zupełnie jakbym przeniosła sie w świat dzieciństwa, gdzie w czwartkowe wieczory zasiadało się przed czarno-białym telewizorem Berylem ( made in ZSRR )by po chwili tonąć w swiecie KOBRY...jak ktoś lubi takie klimaty...mrok, las, zamknięci w ograniczonej przestrzeni ludzie, a wśród nich morderca..

Katarzyna | 2016-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Nie jestem fanką PRL. Nie w głowie mi wychwalanie MO i innych służb mundurowych z minionego okresu. Ale "Smuga grozy" to rzetelny kawałek dobrej, kryminalnej prozy. Każde zdanie potrzebne i przemyślane, autor nie przewidział mody na skandynawskie cegły, które można odchudzić o co najmniej 1/3 bez jakiejkolwiek straty dla fabuły. Nie wiemy z kim sypia główny bohater, nie wiemy jaką muzykę lubi, nie jeździmy po miastach tam i z powrotem, ani przeciwnie nie błąkamy się po jakimś końcu świata zupełnie bez sensu, nie wiemy też nic o preferencjach seksualnych głównych bohaterów, nawet jeśli to możemy przypuszczać, że są skandalicznie konserwatywne. Akcja toczy się co prawda na odludziu, co ma swoje uzasadnienie w fabule, wręcz stanowi warunek sine qua non, a wszystkie wątki wyjaśnione są drogą dedukcji i metod naukowych chałupniczego laboratorium z końcówki lat pięćdziesiątych. Naprawdę warto.

ania | 2014-01-13
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Niezla, ale przewidywalna I niczego nie urywa ;-)

ZygmuntMolibden | 2016-04-24
Przeczytana: 28 kwietnia 2016