Tropami cieni

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Powieść polska -- 20 w.,

Wątek szpiegowski jest podstawą powieści Krystyna Ziemskiego „Tropami cieni”. Zaczyna się jednak od dwóch podejrzanych śmierci upozorowanych na samobójstwo oraz nieszczęśliwy wypadek. Pierwsza ofiara to żyjący samotnie mężczyzna zatruty gazem we własnym mieszkaniu. Druga, to człowiek znaleziony pod Grand Hotelem. Dowiadujemy się, że wypadł z piątego piętra, ale brak informacji na którą stronę.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 1978

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Monika | 2018-06-20

Lektura do pociągu jak znalazł. Morderstwa, szpiedzy i echa drugiej wojny światowej. Przyjemny relaks.

Beti | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Świetny PRL-owski kryminał,z wspomnieniami z okresu wojny i wątkiem szpiegowskim.Trup pojawia się bardzo szybko,ale zagadka kto jest morderca wcale nie jest łatwa do rozwiązania .
Polecam :-)

Maciek | 2016-06-29
Przeczytana: grudzień 2015

Dość kiepski kryminał, z czasów głębokiego PRL-u. Akcja toczy się chaotycznie, kompletnie nie wiadomo o co chodzi, kto i dlaczego zabijał. Napisana w kiepskim stylu. Nie porwała mnie kompletnie...

Super że ta książka tu jest, okładka równie zniszczona jak mój, stary, rozwalający się egzemplarz :)