Śmierć utalentowanego szewca

Wydawnictwo: Czytelnik
Smrt talentovaného ševce
literatura czeska,
Ewa

Kryminał czeski,z czasów kiedy jeszcze funkcjonowała milicja.Kapitan Michal Exner rozwiązuje zagadkę morderstwa tytułowego szewca(nota bene domorosłego malarza i rzeźbiarza)w miasteczku Opolno na pogórzu Gór Orlickich.

źródło opisu: Wydawnictwo Jamnik, 1988

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mansfield | 2014-06-28
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Najpierw moją uwagę przyciągnął oryginalny tytuł a potem pierwsze dwa zdania " Aleją strzelistych drzew szedł morderca. Drzewa były stare , a morderca uśmiechał się." potem nie było już tak ciekawie ale w drugiej połowie książki akcja się poprawiła. Suma sumarum kryminał nie jest zły, irytowały mnie tylko opisy topograficzne. Może gdybym znała to miasteczko i pałac oraz park chociaż z fotografii nie byłoby to tak nużące ale nie miałam dostępu do internetu. Z ciekawości odszukałam po skończonej lekturze miejsce akcji na zdjęciach zamieszczonych w sieci - i teraz dopiero widzę i rozumiem to czego suchy opis nie był w stanie oddać. Piękne miejsce Opocno w Czechach z pałacem -perłą renesansu, jeleniami z piaskowca na dziedzińcu, trójkątnym ryneczkiem . wszystko to widać na stronie http://www.czechy-wschodnie.info/opocno/13_4793_opocno-palac/polecam każdemu przed lekturą a nie po !!! irytujące było również dla mnie tytułowanie połowy bohaterów mianem doktora, a byli to prócz chirurga...

Nie przebrnęłam przez dialogi. Po stu dwudziestu stronach kompletnie nie wiedziałam, kto jest kim i dlaczego.
PS Ale obejrzałam film, który jest przeuroczy i który serdecznie polecam :)

Patka149 | 2014-02-07
Przeczytana: 23 listopada 2010