Listy 1946-1969. Cz. 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Archiwum Kultury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
emigracja, pisarze polscy
A--

Zebrana korespondencja Gierdoycia i Stempowskiego. Zapis korespondencji dwóch świadków epoki i wiodących intelektualistów polskich na emigracji.
Wybrał, wstępem i przypisami opatrzył Andrzej Stanisław Kowalczyk.

Wojciech Gołębiewski | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

To kontynuacja I części i obejmuje lata 1958-1967. Sądzę, że już wystarczająco Państwa zachęciłem do nauki najnowszej historii z tych listów, więc zgodnie z obietnicą z recenzji części I, kopiuję wspomniany artykuł, jako dokument PATRIOTYZMU GIEDROYCIA I WIELKIEJ JEGO ROLI W KULTURZE POLSKIEJ. Najciekawsze jest to, że artykuł datownay jest na dzień dzisiejszy, więc wydaje się jasne, że swoim odkryciem musiałem się z Państwem podzielić. Jeszcze raz podaję adres żródłowy:
Instytut Literacki - Kultura paryska
www.kulturaparyska.com/historia/instytut literacki
26.06.2015 INSTYTUT LITERACKI
Instytut Literacki to wydawnictwo założone i prowadzone przez Jerzego Giedroycia w latach 1946-2000. Po jego śmierci IL kierowała Zofia Hertz (2000-2003), a po jej odejściu Henryk Giedroyc (aż do śmierci w 2010 r.).
IL wydawał przede wszystkim miesięcznik „Kultura” (637 numerów), kwartalnik...

Stanisław | 2016-08-12
betelgeuze | 2016-06-17