Gwiazdy w anegdocie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Don Chichota". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Europa
83-88962-74-4
gwiazdy, anegdoty, humor
satyra
alex2586

Co ma wspólnego Hanka Bielicka z karabinem maszynowym? Ile można zarobić za Fatygę? Co łączy Krystynę Loskę z Górnikiem Zabrze? Dlaczego Jerzy Bończak wysłuchał wykładu z historii teatru w samych gatkach? Jaka jest dewiza Wiesława Gołasa? Najpopularniejsze twarze telewizji, filmu i estrady w niezwykle dowcipnych sytuacjach. Podpatrzyła, podsłuchała i rewelacyjnie opowiedziała znana...

Najpopularniejsze twarze telewizji, filmu i estrady w niezwykle dowcipnych sytuacjach. Podpatrzyła, podsłuchała i rewelacyjnie opowiedziała znana piosenkarka Lidia Stanisławska. Karykatury Jacka Frankowskiego.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://merlin.pl/Gwiazdy-W-Anegdocie_Lidia-Stanisl...»

alex2586 | 2010-12-15
Na półkach: Przeczytane, Śmieszne
Przeczytana: 15 grudnia 2010

Trafiłam na tą książkę w bibliotece szukając czegoś do poczytania na święta. No cóż, nie doczekała ich ponieważ połknęłam ją w jeden dzień zaśmiewając się jak głupia.
Cała książka składa się z anegdotek o polskich gwiazdach (filmu, muzyki i nie tylko) a im dłużej się ją czyta tym lepiej się człowiek bawi. Dla mnie generalnie nie miało znaczenia, że o wielu osób nie znałam (nie to pokolenie), książka jest tak napisana, że to wcale nie ma znaczenia. Nie trzeba znać biografii tych osób żeby móc się pośmiać z kawałów które robili sobie i innym albo z wpadek, które im się przytrafiały.
Ogólnie jest to urocza, bardzo ciepło napisana książka, którą polecę każdemu. No i która ma jeszcze jeden dodatkowy plus, a dokładnie świetne karykatury autorstwa Jacka Frankowskiego. Są one cudownym uzupełnieniem do tekstu.

Daguchna | 2016-09-13
pasjonatka | 2016-08-04