Bajeczki o towarzyszu Leninie według Michaiła Zoszczenki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polskie perły". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Accord Song
satyra
Andman

Janusz Horodniczy to polski aktor, założyciel Kabaretu "Szczypta". Na płycie usłyszymy interpretację Horodniczego obrosłej legendą prozy rosyjskiego pisarza - Zoszczenki, o towarzyszu Leninie. 1. Wstęp 2. Karafka 3. Opowieść jak Lenin się uczył 4. O tym, jak Lenin przestał palić 5. Lenin zjadał kałamarze 6. Towarzysz Iljicz u fryzjera 7. Zamach na wodza rewolucji 8. Lenin tropi...

1. Wstęp
14. Zdun benderin
15. Towarzysz Iljicz kochał dzieci
16. Epilog

źródło opisu: http://rynekcd.pl/index.php?route=product/product&product_id=574

źródło okładki: http://rynekcd.pl/index.php?route=product/product&product_id=574

Meowth | 2019-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2019

Jakoś mało mnie to ubawiło. Może zawiodło moje poczucie humoru, a może jestem zbyt zafiksowana we wstręcie do bohatera tych "umoralniających" opowiastek, by jakiekolwiek wspominanie go miało mnie śmieszyć. Podejrzewam zresztą, że popularność tej książeczki może obecnie zupełnie wygasać, bo młode pokolenie nie czuje nic kompletnie w związku z Leninem - ani złego, ani tym bardziej dobrego. I dobrze, niech przepadnie w niepamięci i nareszcie do końca sczeźnie.

paweł | 2016-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Prześmiewczo,satyrycznie,przedstawienie postaci wielkiego wodza rewolucji,Lenina.Raczej coś, na poprawienie humoru.I pomyśleć,że za mniejsze błahostki,ludzie tracili życie(dyktatura proletariatu nie znała humoru)