Szczelina czasu : spotkanie z niepojętym

Tłumaczenie: Ryszard Turczyn
Wydawnictwo: Uraeus
7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Zeitriss, Begegnung mit dem Unfassbaren
8385732063
hunter

Marysieńka | 2011-09-30
Przeczytana: 2009 rok

To książka dla wszyskich, których interesują niewyjaśnione zjawiska i tajemnice. Autor próbuje nam przybliżyć wydarzenia i fakty, które trudno wyjasnić za pomoca znanych nam metod badawczych. Dla zachęty - w tej książce przeczytałam o Bangalore w Indiach i o znajdującej się tam Bibliotece Palmowych Liści. Każdy z nas, który pewnego dnia poczuje wewnętrzną potrzebę i zgłosi się do tej biblioteki, poda swoje nazwisko - otrzyma komplet dwóch palmowych liści, zapisanych drobnym pismem w języku starotamilskim. Na jednym lisciu podane są dane osobowe, imię, nazwisko, data urodzenia, wszelkie inkarnacje, zawód, dane o rodzinie a na drugim lisciu spisane są przyszłe losy. Mniej więcej co 800 lat informacje z liści są przepisywane na nowe egzemplarze a trwa to już od ponad 5000 lat. Ta i wiele więcej ciekawostek znajduje się w tej książce....Polecam

Gosia16 | 2012-04-09
Przeczytana: lipiec 2011

Książkę wprost uwielbiam, otwiera oczy na to co ludzie przeważnie biorą za niemożliwe. Informuje o rzeczach które nam sie nie śniły. Naprawdę warta przeczytania.
Oczywiście moim ulubionym fragmentem jest ten informujący o bibliotece liści palmowych.

Mer_lin | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015