Planeta Adama

2007-01-01
2007-01-01
Ryszard Turczyn
tajemnice ludzkości kosmologia

Lekka książka pokazująca pewnego rodzaju skompensowaną ideologię Dennikena. Dla osoby łatwowiernej lub akceptującej (zamiast analizowania) dane tezy książka niebezpieczna. Można pogubić się w faktach i fikcji. Dużym atutem książki jest to, że zmusza do refleksji.

Ciekawa pozycja, zwłaszcza dla osób poszukujących odpowiedzi na odwieczne pytanie: " skąd pochodzimy ? ". Autor wysuwa interesujące tezy ( nie wszystkie są nowatorskie ),na ich poparcie przytacza cytaty ze starożytnych pism ( w tym i tych uważanych dziś za święte ),niekiedy podpiera się także mitologią. Niektóre z założeń autora są zgodne z naszą aktualną wiedzą o przestworzach ( np. brak w konkretnym miejscu jednej planety w Układzie Słonecznym - pozostał po niej tylko kosmiczny gruz ). Przesadnie wierzyć we wszystko nie trzeba, ale z pewnością są w tej książce fragmenty, które skłaniają do zastanowienia się, czy oficjalnie przyjmowana historia ludzkości - bezsprzecznie jest tą prawdziwą...?

Bzdura na bzdurze. Powtórzenie bredni Sitchina i pewne ich rozwinięcie. Na dodatek okładka wprowadza w błąd, sugerując, że autor ma jakiś tytuł naukowy w naukach przyrodniczych, tymczasem, nie ma żadnego.

Ciekawa pozycja, poruszająca sporo interesujących zagadnień, choć w większości oparta na teoriach Sitchina. Autor często też odbiega od tematu i w kilku rozdziałach porusza kwestie nie należące do głównych założeń książki.
Pozycja jest napisana przyjemnym językiem i dobrze się ją czyta, co jest dużym plusem.

Ciekawa książka przybliżająca zagadnienia związane minn. z rozwojem ludzkości

Ciekawa książka przybliżająca zagadnienia związane minn. z rozwojem ludzkości