UFO z Roswell

2016-10-27
1999-01-01
Barbara Tarnas, Jan Koźbiał
UFO Roswell kosmici

Uwielbiam tematykę związaną z UFO, a książka bardzo mile mnie zaskoczyła. Autor nie popada w żadne skrajności (nie jest ani nawiedzonym fanatycznym zwolennikiem UFO, ani totalnym przeciwnikiem kpiącym ze wszystkiego, co jest związane z kosmitami) tylko przedstawia rzetelnie wszelkie dostępne informacje. Książka napisana fajnym, przystępnym dla każdego językiem. Można zaczerpnąć z niej wiele ciekawych informacji oraz obejrzeć zdjęcia z miejsca katastrofy oraz sekcji zwłok.

Ciekawie napisana, "ludzkim językiem", bez ośmieszania tematu, ale i bez niepotrzebnego kpienia z tymi, którzy w UFO nie wierzą. Autor skupił się na tych kwestiach, które - mam wrażenie - bywają spychane na bok (np. sekcja zwłok - niby taka budząca kontrowersje, a jednak osnuta milczeniem nawet przez ufoentuzjastów). Podobało mi się urozmaicenie książki zdjęciami, zwłaszcza tymi rzadko spotykanymi.

Katastrofa z Roswell w stanie Nowy Meksyk po dziś dzień nie została do końca wyjaśniona. Johannes Von Buttlar zebrał wiele informacji na temat tamtej katastrofy i przybliżył czytelnikom możliwe i prawdopodobne wydarzenia 4 lipca 1947 roku. Tematyka UFO nie może poszczycić się wieloma rzetelnymi książkami na ten temat. „UFO z Roswell” Johannesa Von Buttlara jest jedną z nielicznych rzetelnych książek zawierających wiele informacji, które nie zostały wyssane z palca. Cóż tak naprawdę wydarzyło się na pustyni w pobliżu Roswell?

W stanie Nowy Meksyk 4 lipca 1947 roku w pobliżu Roswell zaobserwowano rozbicie się niezidentyfikowanego pojazdu latającego. Według niektórych świadków miał być to pojazd pozaziemskiej cywilizacji. Tuż po tajemniczej kolizji, Pentagon odgrodził cały teren i zablokował wszelkie osoby postronne przed dostaniem się na teren katastrofy. Amerykański rząd i władze wojskowe bardzo starannie i skrupulatnie starały się nie dopuścić, aby opinia publiczna dowiedziała się, cóż stało się na miejscy tajemniczej katastrofy. Wszystko zostało otoczone kompletną konspiracją.

Książkę czyta się szybko, z dużą ciekawością, a lekki i barwny język autora sprawia, że od lektury nie sposób się oderwać. Historia katastrofy po dziś dzień zawiera wiele niejasności i niedomówień, które w przynajmniej pewnym stopniu autor stara się rozwiać. Tuż po katastrofie rząd i wojsko USA przystąpiły do tuszowania wielu faktów i likwidowania świadków tamtych niecodziennych wydarzeń. Buttlar neguje wiele fałszywych dowodów i przytacza te, które zdają się nieco bardziej wiarygodne. Przyjęło się, że rozbitym statkiem był pojazd pozaziemskiej cywilizacji, niekoniecznie musi tak być. Rozbity pojazd według niektórych badaczy mógł pochodzić z naszej planety, a dokładniej z jej wnętrza. W książce „Zaginiony świat Agharti” Alec Maclellan przytacza zaskakujące dowody, które rzucają nowe światło na tę sprawę. Maclellan wyjaśnia, że pojazdami antygrawitacyjnymi posługuje się podziemna, wysoce rozwinięta rasa z krainy Agharti, Shangri-La. Rasa posiadająca przedpotopową wiedzę pochodzącą najprawdopodobniej od cywilizacji Starszych Bogów, o której pisze między innymi Andrew Collins. Jak widać elementy tej układanki, jeszcze nie zostały do końca spasowane.

„UFO z Roswell” zawiera wiele wnikliwych badań opartych na dokumentach i relacjach świadków. Johannes Von Buttlar oddał w ręce czytelników pozycję dopracowaną i rzetelną. Według niektórych badaczy za tą tajemniczą katastrofą kryje się supertajny spisek, który może być powiązany z niemieckimi projektami maszyn antygrawitacyjncyh Die Glocke oraz Haunebu. Mitologiczne teksty również wspominają o tego typu pojazdach, hinduska Mahabharata zwie je vimanami. Ciekawi również fakt, że projekt pojazdu antygrawitacyjnego został oficjalnie opatentowany i nie przez byle koga, a przez samego znamienitego serbskiego fizyka Nikole Tesle. Możliwe jest, że w całkiem niedługim czasie te tajemnicze, sferyczne pojazdy mogą stać się powszechniejszym zjawiskiem nad naszym ziemskim niebem, szybciej niż jesteśmy w stanie przypuścić.

Temat UFO z Roswell. Tyle książek jest na ten temat co samych opinii. Buttlar na szczęście nie dał się ponieść fantazji. Dzięki temu mamy dość rzetelną jak na tamten rok, powiedzmy - relację i opinię o tamtych wydarzeniach. Stara się podejść do tematu obiektywnie ale jednocześnie ma świadomość ogromnych kontrowersji ze strony rządu i wojska USA. Wielkich manipulacji i kłamstw na temat rzekomego "balonu". Dziś może niektóre fakty są tu już nieaktualne bo książka swoje lata ma. I tak warto do niej zajrzeć. Napisana przyjemnych językiem z bardzo ciekawym wstępem na temat historii Wszechświata, kosmosu i pozycji człowieka...Cieszy mnie to że Buttlar jako jeden z niewielu zanegował prawdziwość tzw. "filmu z obdukcji obych". Film był oczywiście fałszerstwem a jego celem było nabicie kasy i wprowadzenie opinii publicznej w błąd. Wiele nieznanych faktów z Roswell - zupełnie nowe technologie w armii USA po wypadku, "szybkie emerytury" niektórych wojskowych, przekupstwo, szantaże to tylko niektóre elementy tej układanki.

• Psychologia
  • 365