Encyklopedia zjawisk paranormalnych

Ilustrowana encyklopedia zjawisk paranormalnych

skarbka78 | 2014-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 marca 2014

"Encyklopedia zjawisk paranormalnych" stanowi obszerny i wyczerpujący przegląd wszystkiego, co wykracza poza "normalność", a co udało się zbadać poczynając od czasów starożytnych aż po współczesność.
Ponad 750 haseł i 40 stron czano-białych ilustracji obejmuje tematy tak różne jak UFO i okultyzm, jasnowidzenie i woodoo... Autor, Stuart Gordon, wystrzega się jednak informacji nie do końca sprawdzonych czy zwykłych pogłosek. Dzięki temu niniejsza encyklopedia jest najpełniejszym kompendium naszej faktycznej wiedzy o zjawiskach wymykających się ludzkiej wyobraźni. Czytelnik znajdzie w tej książce informacje o ludziach związanych z poruszaną tu tematyką, poczynając od Nostradamusa, po Alesstera Crowleya czy Junga.

Pasjonująca, rzetelna i bardzo dobra encyklopedia.
Wyczerpująco opisane biografie i historie bardzo wielu sławnych (i tych mniej) osobistości, a także zawiera sporo informacji nadal trudno dostępnych (nie tłumaczonych na język polski). Szerokość tematów w niej zawartych, szukanie u źródeł, a także dobra narracja (pół-obiektywna) pozwala zadowolić czytelnika i nasycić go wiedzą, która nadal jest skrywana w naszym kraju.
Polecam każdemu kto lubi zagłębiać się w głębsze rejony wiedzy, niż te którymi karmią nas mas-media i okrojona edukacja.

apache_server | 2014-01-26
Przeczytana: 20 lipca 1997

Dobra pozycja o zjawiskach paranormalnych. Ale jest niedosyt, ponieważ nie wszystko zostało w niej zamieszczone, a co mogłoby się w niej znaleźć.

michaltrudny | 2015-12-30
robinslav | 2013-11-16