Podróże w czasie

Tłumaczenie: Jan Koźbiał
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Zeitreisen
tajemnice ludzkości, czas,
hunter

Dlaczego wciąż jesteśmy więźniami czasu - podstawowe prawo fizyki czy ograniczenia technologiczne?

Sensej | 2017-04-29

Ode chwili ukazania się w 1895 roku powieści Herberta George'a Wellsa Wehikuł czasu tajemnica podróży w czasie nieustannie nurtuje ludzki umysł. Najnowsze teorie naukowe na temat natury czasoprzestrzeni zrewolucjonizowały naszą wiedzę, od kiedy Stephen Hawking, Roger Penrose, Kurt Gödel, Kip S. Thorne, Frank Tipler oraz inni wybitni matematycy i fizycy uznali podróże w czasie za realne. Jakie jednak warunki muszą być spełnione i jakie są konsekwencje wycieczek w przyszłość i przeszłość?

Wypada mi teraz napisać choć kilka słów o samym autorze. Kim jest i czym się zajmuje? Johannes von Buttlar, bo o nim mowa to psycholog, filozof, astronom, fizyk i matematyk, członek Royal Astronomical Society; co ciekawe to również jeden z najpoczytniejszych współczesnych popularyzatorów nauki, autor aż 23 książek, w tym światowych bestsellerów tłumaczonych na 30 języków i wydanych w 26 000 000 egzemplarzy! Czy można o lepszą rekomendację? :)

W swojej najnowszej książce von Buttlar prezentuje...

Bindusara | 2017-05-05
chulej | 2016-03-28