Void Moon
837255952X
Nefglarien

Najpilniej skrywanym sekretem z przeszłości Cassie Black jest jej córeczka. Cassie musiała oddać ją do adopcji, lecz stara się za wszelką cenę być tak blisko niej, jak to tylko możliwe. Zerwawszy z przestępczą przeszłością próbuje prowadzić zwyczajne, uczciwe życie. Udaje jej się to tylko do czasu. Przybrana rodzina córeczki postanawia przenieść się do Europy, Cassie jednak za nic nie chce...

Przybrana rodzina córeczki postanawia przenieść się do Europy, Cassie jednak za nic nie chce stracić kontaktu z dzieckiem, decyduje się więc podążyć jego śladem, ale do tego potrzebne są pieniądze.

Aby je zdobyć Cassie wraca na drogę przestępstwa. Naraża się okrutnym, bezwzględnym i przebiegłym ludziom oraz wplątuje grę, w której nie obowiązują żadne reguły, stawką natomiast jest życie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Martwy_ksiezyc-p-1918-.html

źródło okładki: http://www.film.gildia.pl/_n_/literatura/tworcy/mi...»

gwiazdka | 2016-01-04
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Jedyna książka Connelly'ego, która nie wciągnęła mnie od pierwszych stron. Przyznaję, że nie początek zwyczajnie mnie nudził. Moim zdaniem autor przesadził w szczegółach opisu przygotowań do wielkiej akcji. Potem wydarzenia nabrały tempa i „Martwy księżyc” nareszcie zaczął przypominać inne książki Connelly'ego. A powieść jest inna, pisarz przyzwyczaił czytelnika do policyjnych śledztw, a tutaj mamy przestępców: złych i dobrych. Postaci zresztą to jedna zalet książki, zróżnicowani i raczej wiarygodni. Akcja chwilami lekko przewidywalna, raczej nie do końca dałam się zmylić kolejnym wydarzeniom i stanowczo wolę, gdy bohaterem jest policjant, ale „Martwy księżyc” da się czytać, szczególnie gdy wydarzenia nabierają tempa. Myślę, ze miłośnicy książek akcji i kryminałów mogą spokojnie sięgnąć po ten tytuł.

WisemantheWise | 2016-11-01
Przeczytana: 30 października 2016

Ciekawa historia kryminalna z postacią kobiecą w roli głównej. Mamy tu motyw kradzieży rodem z "Ocean's Eleven" czyli skok na kasyno, a raczej w kasynie.
Niektóre wydarzenia i bohaterowie kojarzyły mnie się z filmem "To nie jest kraj dla starych ludzi" oraz innymi filmami braci Coen.
Historia nie powalająca, ale ciekawie podana.

frytex | 2012-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Jakoś nie odniosłem wrażenia, że posiadanie dziecka było "najpilniej skrywanym sekretem" bohaterki.
Książka ogólnie jest dobra, aczkolwiek akcja w kasynie pod koniec jest trochę naciągana. Z tym, że nie takie naciągania akcji widuję na filmach typu "Ocean's 11", więc chyba można to wybaczyć autorowi.

Przy okazji mały teścik dla fanów: w jakiej książce Bosch spotykał Cassie na balkonie, jak wychodził na papierosa? A w jakiej pod wydziałem zwolnień warunkowych pracownicy trzymali transparent "Witaj z powrotem, Thelmo?"... Poza tym, Mickey Haller był zdaje się obrońcą Cassie - wspomina o tym w innej książce, choć nazwisko nie jest wymienione...

Może to dziecinada, ale uwielbiam to u Connelly'ego, że przeplata wątki i bohaterów w różnych książkach, ale tak, że bardzo często sami o tym nie wiedzą.

piotrek_mx | 2016-10-18
Przeczytana: 12 października 2016