Gra pozorów

Wydawnictwo: Albatros
Power Play
978-83-7359-645-0
dona

Jake Landry, młody inżynier w korporacji Hammond Aeroscape, otrzymuje zaproszenie na zamkniętą imprezę integracyjną dla firmowej elity. Trzy dni bez telefonów komórkowych, laptopów i samochodów w miejscu odciętym od świata. Wśród uczestników Jake rozpoznaje swoją byłą dziewczynę Ali Hillman, obecnie asystentkę nowej szefowej korporacji. Wystawna kolacja zostaje przerwana przez intruzów. Uzbrojeni mężczyźni biorą całe towarzystwo na zakładników, żądają gigantycznego okupu. Skąd wiedzieli o spotkaniu? Mieli informatora wewnątrz firmy? Terroryści nie są tymi, za których wszyscy ich uważają. Nie są nimi także Ali ani Jake – jedyny człowiek, który wie, co trzeba zrobić, by przeżyć.

Kurebayashi | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, Joseph Finder
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Dawno nie czytałam książki, która tak trzymała mnie w napięciu właściwie od samego początku. Mimo, że "Gra pozorów" zaczyna się od spokojnego wprowadzenia historii, bohaterów, tła, całej tematyki lotniczej, to wyczuwa się to oczekiwanie na gwałtowne przyspieszenie akcji. Jeśli chodzi o kwestie lotnicze i związane z nimi detale, to podobało mi się jak autor precyzyjnie je przedstawiał, dość szczegółowo, a jednak dla laika wcale nie było to nudne. Kolejny plus to krótkie rozdziały opisujące przeszłość Jake'a i to jak często były one powiązane z poprzednimi konkretnymi zdaniami. Moim zdaniem Jake to idealny główny bohater dla takiej powieści. Silny charakter, wzbudza sympatię, próbuje zapomnieć o burzliwej przeszłości, jednak to ona sprawia, że jako jedyny wie co zrobić żeby przeżyć w sytuacji zagrożenia, oraz jak to było powiedziane w książce: "ma jaja".

"Grę pozorów" czytało mi się naprawdę dobrze. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Josepha Findera, ale na pewno nie ostatnie....

klaju | 2014-03-19

Da się przeczytać, choć nie powala. Fabuły praktycznie nie ma, akcja też jakaś taka urywana, a bohaterowie płascy, że aż boli. Może służyć do testowanie programów do szybkiego czytania..

chochlikowa | 2014-01-15

Całkiem wciągająca pozycja. Dobrze się czyta, bohaterowie są ładnie skonstruowani, można ich polubić. Cała akcja oczywiście trochę naciągana, ale nie można się do tego przyczepić. Wszystko zgrabnie skonstruowane, a szczególny plus za retrospekcje z przeszłości. Polecam.

Lili89 | 2014-02-04

Ciężko się czytało pierwszą część, bo nie przepadam za długimi opisami czegokolwiek, a w tym przypadku samolotu. Od drugiej części, gdy coś zaczęło się dziać, poszło już z górki. Podobały mi się retrospekcje w nawiązaniu do bieżących wydarzeń.

| 2014-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2014

Lubię takie książki, które powodują u mnie chęć do zaplanowania sobie następnego dnia z uwzględnieniem maksymalnego czasu na czytanie kolejnych rozdziałów. Ta jest właśnie taka.

Hania | 2012-06-10
Przeczytana: maj 2012

Książka napisana dobrze. Akcja prowadzona konsekwentnie. Podobały mi się zwrotny do przeszłości bohatera, przez co pewne zachowania bohatera były zrozumiałe. Zakończenie natomiast moim zdaniem jest niedopracowane, więc trochę była rozgoryczona zamykając ostatnia stronę książki. Nie mniej polecam, jako dobrą lekturę na leniwą niedziele.

Piotr Miecznikowski | 2013-08-24
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Świetnie się czyta, ale zakończenie jak zwykle u tego autora, banalne. No i niestety uwiera jednowątkowość, ale to też typowe u tego pisarza.

Małgorzata | 2016-06-22
Przeczytana: 31 maja 2016