Zanim znikną wszystkie ślady

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Wydawnictwo: Amber
The Disappeared
978-83-241-3631-5

Koroner Jenny Cooper nie pozbierała się jeszcze po niedawnym załamaniu nerwowym. Wciąż dręczą ją niezrozumiałe ataki paniki. Ale ta sprawa zmusza ją do mobilizacji. Zwłaszcza że zdesperowana matka zaginionego bez śladu studenta fizyki w niej pokłada nadzieję. Jenny natrafia jednak tylko na strzępy informacji – policja szybko zamknęła dochodzenie, wszystkie akta i świadkowie zniknęli. Rozsądek podpowiada, żeby się wycofać. Sumienie każe iść dalej. A śledztwo Jenny odsłania nie tylko prawdę o zaginionym, lecz także dramatyczny sekret jej własnej przeszłości...

Jenny Cooper to jedna z najbardziej niekonwencjonalnych
bohaterek w literaturze sensacyjnej ostatnich lat. Wykonuje niekobiecy zawód koronera i z determinacją szuka prawdy. A równocześnie zmaga się z własnymi problemami emocjonalnymi i po traumatycznych doświadczeniach usiłuje zacząć życie od nowa. Jenny Cooper pojawiła się po raz pierwszy w Koronerze, debiutanckim thrillerze M.R. Halla, brytyjskiego scenarzysty filmów telewizyjnych i seriali kryminalnych oraz byłego adwokata. Powieść, wydana w dziesięciu krajach, była jednym z najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii w 2009 roku.

Maka | 2018-05-23
Przeczytana: maj 2018

Książka ciekawa trochę intrygująca i za bardzo rozciągnięta, ale warto przeczytać. Nie czytałam pierwszej części, ale na szczęście w drugiej jest odrębny wątek.

AniaOl | 2015-05-19
Przeczytana: 18 maja 2015

Książka przeciętna - przez cały czas miałam wrażenie, że autor chce na siłę zrobić z niezłej w sumie historii wielowątkowy bestseller, trochę kryminalny, trochę psychologiczny, wątek miłości, odrzucenia, trudnego macierzyństwa, terapia psychiatryczna, wątek rasizmu, islamskich ekstremistów i czego tam jeszcze nie było....końcówka nawet zahacza o horror :) Ale efekt był taki, jakbym obejrzała odcinek serialu "Mroczne zagadki Los Angeles"...

exotica | 2012-05-01
Przeczytana: 01 maja 2012

Książka wciągająca, troszkę bardziej zagmatwana niż pierwsza część. Czyta się z ciekawością - co nastąpi dalej, i pochłania błyskawicznie!

maobmaze | 2017-07-07

Dwa razy się do niej zabierałam ponieważ mnie w ogóle nie wciągnęła. Jednak nie lubię nie kończuć przeczytanych książek.

haLina | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Świetnie się czyta, wciągająca akcja, trzyma w napięciu - bardzo mi się podobało. I mam nadzieję, że będą kolejne tomy.

Marzena | 2016-01-27
Przeczytana: październik 2015

Bardzo fajna, wciągająca książka. Polecam!

Monika H | 2018-05-04
betsy | 2018-03-07