Meduza

Tłumaczenie: Konrad Majchrzak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czterech Władców Rombu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Medusa: A Tiger by the Tail
838621130X
Świat Rombu Wardena
butterfly

Umysły czterech kryminalistów zastąpiony umysłem najlepszego agenta Konfederacji. Agenci wysłani na Lilith, Cerbera i Charona odnieśli sukces. Wyrafinowany plan Konfederacji zaczął przynosić efekty. Tarin Bul wylądował na Meduzie. Na tej mroźnej planecie szybko dołączył do miejscowych konspiratorów, którzy zamierzali obalić znienawidzonego Lorda Talanta Ypsira; cel buntowników doskonale mu...

Tarin Bul wylądował na Meduzie.

Na tej mroźnej planecie szybko dołączył do miejscowych konspiratorów, którzy zamierzali obalić znienawidzonego Lorda Talanta Ypsira; cel buntowników doskonale mu odpowiadał. Jednak połączenie, jakie stanowili obcy i tajna moc Ypsira, okazała się ponad jego siły.

Do akcji wkroczył Agent Bez Imienia, nadzorujący wszystkich czterech wysłaninników. Był zmuszony wykazać się swoimi nadzwyczajnymi umiejętnościami, gdyż wszystko sprzysięgło się przeciw niemu.

W czwartej ostatniej księdze ekscytującej tetralogii Jack Chalker doprowadza do dramatycznego zakończenia epicką konfrontację pomiędzy potężną Konfederacją a małymi - ale równie potężnymi - światami Rombu Wardena.

Hubert | 2013-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2013

Ostatnia część troszkę podnosi poziom w stosunku to trzech poprzednich. Na początek ostrzeżenie dla tych, którzy nie czytali: o ile poprzednie trzy części można czytać w dość dowolnej kolejności (aczkolwiek zalecałbym czytać je po bożemu, czyli Lilith->Cerber->Charon), to "Meduza" powinna być przeczytana jako ostatnia.

Co do książki - nie ma rewelacji. Dość zgrabnie zamyka cały cykl zamykając większość wątków. Te same bolączki, co przy poprzednich częściach: nijaki styl, nudne postacie i dość prymitywnie poprowadzona akcja. Nie ma co się nastawiać, że będzie lepiej.

Zaletą książki jest ponad 70-stronicowy epilog, który łączy i zamyka fabułę wszystkich czterech części.

Dally | 2017-03-30
sumcio | 2016-02-20