Meduza: Tygrys w opałach

Okładka książki Meduza: Tygrys w opałach Jack L. Chalker
Okładka książki Meduza: Tygrys w opałach
Jack L. Chalker Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Czterech Władców Rombu (tom 4) fantasy, science fiction
Czterech Władców Rombu (tom 4)
Medusa: A Tiger by the Tail (1983)
Zysk i S-ka
1996-01-01
1996-01-01
838621130X
Konrad Majchrzak
Świat Rombu Wardena

Ostatnia część troszkę podnosi poziom w stosunku to trzech poprzednich. Na początek ostrzeżenie dla tych, którzy nie czytali: o ile poprzednie trzy części można czytać w dość dowolnej kolejności (aczkolwiek zalecałbym czytać je po bożemu, czyli Lilith->Cerber->Charon),to "Meduza" powinna być przeczytana jako ostatnia.

Co do książki - nie ma rewelacji. Dość zgrabnie zamyka cały cykl zamykając większość wątków. Te same bolączki, co przy poprzednich częściach: nijaki styl, nudne postacie i dość prymitywnie poprowadzona akcja. Nie ma co się nastawiać, że będzie lepiej.

Zaletą książki jest ponad 70-stronicowy epilog, który łączy i zamyka fabułę wszystkich czterech części.

Co do książki - nie ma rewelacji. Dość zgrabnie...

Pozdrawiam

Pozdrawiam