Kolebka

Seria: Spektra
Wydawnictwo: Limbus
Cradle
dona

Najpiękniejsza ksiażka Clarke'a od czasu słynnej 2001: Odysei kosmicznej. Z otchłani kosmosu w otchłań oceanu... Tajemnicza kapsuła, której lot zostaje przerwany w niewyjaśnionych okolicznościach... Dziwny złocisty trójząb zmieniający nieustannie kształt... Podwodna jaskinia strzeżona przez wieloryby... Łańcuch zdarzeń związanych z obecnością na dnie oceanu w obszarze Key West zagadkowego obiektu. Emanującego mocą, wzbudzającego przerażenie. Jego obecność grozi zniszczeniem naszej przyszłości... Czasu na rozwiązanie tej ostatecznej łamigłówki jest już niewiele. Pełna napięcia i olśniewających wizji powieść o zagrożeniu, które przybyło z oceanu gwiazd.

aredhela | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 04 listopada 2013

Dawno nie czytałam książki tak źle napisanej, przetłumaczonej i zredagowanej. Błędy słownikowe i logiczne, przerwy w treści (niewynikające z fizycznego braku stron, bo numeracja jest w porządku), przegadane dialogi, kompletny brak głębi psychologicznej bohaterów i atmosfera jak z taniego romansu.
Dałam sobie spokój po 70 stronach, kiedy ilość absurdalnych błędów przerosła moją determinację. Szkoda, bo pomysł naprawdę był wart dobrego rozwinięcia i dużo sobie po tej książce obiecywałam. To kompletnie nie jest Arthur C. Clarke, jakiego znam.

malynosorozec | 2013-07-19
Przeczytana: marzec 2013

„…Czy znacie miłość i oceany, i góry, i muzykę? I tęsknotę, i samotność, i lęk przed śmiercią?...”

Rok 1993. Carol Dawson reporterka Miami Herald oficjalnie kręci na Florydzie reportaż o dziwnie zachowujących się wielorybach. Olbrzymy bez wyraźnej przyczyny wypływają na brzeg, inne krążą w kółko niedaleko wybrzeża. Kilka dni wcześniej Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych przeprowadzała na tym samym obszarze testy nowego rodzaju rakiety. Rakiety, która z niewyjaśnionych przyczyn zbacza z kursu i ginie w odmętach oceanu. I to jest prawdziwym tematem dla dociekliwej dziennikarki, która całkowicie poświęci następne kilka dni swojego życia aby dowiedzieć się co się naprawdę wydarzyło.

Przez kilka dni śledzimy losy Carol, a także oficerów marynarki starających się odnaleźć pocisk. Autorzy w retrospekcjach przedstawiają nam koleje życiowe głównych bohaterów. Poznajemy więc młodość między innymi Carol, admirała Wintersa – dowodzącego poszukiwaniami, a także Troya i Nicka – dwóch...

Marta | 2015-12-21

W sumie przeczytane, nie do końca bo już nie dałam rady.. Kocham tego autora ale to mi si bardzo nie podobało. Postacie irytujące, temat dobry ale jakoś tak źle poprowadzony (może bohaterowie nie dawali mi szans, żeby zrozumieć i się wdrożyć). W każdym razie jeszcze wrócę do tej książki kiedyś i dam jej szansę jeszcze raz..

Mariusz | 2016-09-24
Michu | 2016-08-16