Ścigany. Rozmowy z Kevinem Mitnickiem

83-7361-458-3
Kevin, Mitnick, haker, komputery
literatura faktu
A--

Historia pościgu za Kevinem Mitnickiem O Kevinie Mitnicku słyszał chyba każdy, kto choć trochę interesuje się komputerowym podziemiem -- światem hakerów, włamań i pościgów w cyberprzestrzeni. Kevin, znany w tym świecie jako Kondor jest prawdziwą legendą -- jego dokonania są niedoścignionym wzorem dla wielu jego naśladowców. Historia jego działalności, poszukiwania go przez służby federalne,...

Historia pościgu za Kevinem Mitnickiem

O Kevinie Mitnicku słyszał chyba każdy, kto choć trochę interesuje się komputerowym podziemiem -- światem hakerów, włamań i pościgów w cyberprzestrzeni. Kevin, znany w tym świecie jako Kondor jest prawdziwą legendą -- jego dokonania są niedoścignionym wzorem dla wielu jego naśladowców. Historia jego działalności, poszukiwania go przez służby federalne, ucieczek, włamań i walki z cyberdetektywami przypomina doskonały film akcji mimo, iż zdarzyła się naprawdę.

Książka "Ścigany. Rozmowy z Kevinem Mitnickiem" przedstawia świat Kevina Mitnicka -- najbardziej poszukiwanego przez FBI hakera, żyjącego w ciągłym biegu i zagrożeniu. Wiosną 1994 roku autor zaczął odbierać telefony od Kevina. Mitnick dzwonił do niego, relacjonując mu kolejne dni swojego życia, przedstawiając mu motywy swojego działania. Autor rozpoczął prywatne śledztwo badając również motywy kierujące ludźmi stojącymi po drugiej stronie -- informatorami i agentami FBI, prokuratorami, pracownikami działów bezpieczeństwa, hakerami, szeryfami federalnymi i wieloma innymi. Wynikiem tych rozmów jest doskonała książka przedstawiające historię pościgu za Kevinem i ujawniająca nieznane aspekty działania amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości i mediów.

Przeciwnik Kevina -- Tsutomu Shimomura prawie nie sypiał przez sto lub więcej godzin, skacząc od jednego punktu w internecie do drugiego, naradzając się z Asystentem Prokuratora i agentami FBI, odnotowując włamania w sieci, porównując wzory natężenia ruchu w sieciach telefonicznych, zakładając pułapki i tropiąc ślady. Pościg trwał wciągając w swój wir coraz więcej osób. W końcu: "...agenci FBI i ludzie z wydziału pościgowego pukają do mieszkania numer 202, mija dziesięć minut... najbardziej poszukiwany haker w całej cyberprzestrzeni otwiera drzwi...".

źródło opisu: helion.pl

źródło okładki: helion.pl

terenaa | 2015-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Książka momentami staje się nudna, niektóre kwestie powtarzane są wielokrotnie. Jednak gdyby jej zawartość została połączona z autobiografią Mitnicka wyszedłby świetny materiał na wieloodcinkowy serial. Pozycja może nie wybitna, ale polecam przeczytanie dla dopełnienia obrazu historii "najniebezpieczniejszego hakera wszech czasów".

Hulk | 2016-01-30
Przemek Gancarz | 2015-04-26