Zidane. Był Bogiem, stał się człowiekiem.

Tłumaczenie: Magdalena Leszczyńska
Seria: Biblioteka Przeglądu Sportowego
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Zidane. Le Dieu qui voulait juste etre un homme
Zidane, piłka nożna
Kasia G

Niezwykła historia życia ubogiego chłopca z Marsylii, dziecka algierskich imigrantów, który dzięki wyjątkowej sile charakteru, zdolności i ciężkiej pracy został najpopularniejszym piłkarzem świata. Bogiem pośród żywych. Książka jest swoistym hołdem złożonym mistrzowi. Ta fascynująca biografia opisuje pierwsze sukcesy Zidane'a na boisku, młodzieńcze przyjaźnie, trudne wchodzenie w dorosłość....

Książka jest swoistym hołdem złożonym mistrzowi. Ta fascynująca biografia opisuje pierwsze sukcesy Zidane'a na boisku, młodzieńcze przyjaźnie, trudne wchodzenie w dorosłość. Jest kroniką całej bogatej kariery piłkarza. Szczegółowo relacjonuje najbardziej dramatyczne wydarzenie w jego zawodowym życiu - uderzenie "z główki" Marco Materazziego na oczach milionów widzów.

Poznajemy nie tylko genialnego sportowca wspierającego dziś najmłodszych piłkarzy, ale także oddanego syna i troskliwego ojca czterech chłopców, który potrafi łączyć medialną popularność i skutecznie chronić prywatność. Chodź nie jest już czynnym zawodowo piłkarzem, każde jego publiczne pojawienie sie nadal wzbudza sensację i przyciąga media.

WjtK | 2013-07-12

Nudna jak flaki z olejem. Nie polecam.

Patryk | 2016-07-16
Na półkach: Biografie, Posiadam, Przeczytane