Okładka książki Superfreakonomia. Globalne ochłodzenie, patriotyczne prostytutki i dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni wykupić polisę na życie Stephen J. Dubner, Steven D. Levitt
Stephen J. DubnerSteven D. Levitt Wydawnictwo: Znak Seria: Punkty Przełomowe biznes, finanse
biznes, finanse
Punkty Przełomowe
Super Freakonomics: Global Cooling, Patriotic Prostitutes, and Why Suicide Bombers Should Buy Life Insurance
Znak
2011-01-24
2011-01-24
Agnieszka Sobolewska
Freakonomia

Okładka książki Kiedy warto obrabować bank Stephen J. Dubner, Steven D. Levitt
Kiedy warto ob... Stephen J. Dubner, ...
Okładka książki Myśl jak FREAK! Autorzy Freakonomii proponują: przeprogramuj swój mózg Stephen J. Dubner, Steven D. Levitt
Myśl jak FREAK... Stephen J. Dubner, ...
Okładka książki Freakonomia. Świat od podszewki Stephen J. Dubner, Steven D. Levitt
Freakonomia. Ś... Stephen J. Dubner, ...

Wyjątkowo ciekawa treść. Jak niepozorne akcje przyczyniają się do zmian na wielką skalę. Genialne, niezmiernie przyjemna lektura. Czytało się wyjątkowo szybko i mimo naukowości przykładów, wyjątkowo lekko. Zdecydowanie warta polecenia!

Ciekawy materiał, wielokrotnie daje do myślenia. Jednak oczekiwałem większego zaskoczenia. Polecam.

Co prawda przeczytalam ja nie w oryginalnym jezyku, tak jak poprzednie Freakonomics, ale rewelacyjnie lekko, interesujaca i zrozumiale opisuje fakty z nas otaczajacego swiata, nad ktorymi my sie tak bardzo nie zastanwiamy na codzien. Jeszcze lepsza niz wlasnie poprzednia ich ksiazka: Freakonomics. Czekam z niecierpliwoscia na kontynuacje! :)

Bardzo ciekawa ksiazka popularnonaukowa. Rzuca nowe swiatlo na wiele powszechnie znanych problemow wspolczesnego swiata. Zdecydowanie warto :)

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam.

Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam.

Bardzo ciekawa pozycja. Szczególnie ciekawe są informacje o lekarzach i myciu rąk oraz globalnym ociepleniu.

Duet Dubner i Levitt powraca po sukcesie "Freakonomics" i robi to w wielkim stylu. "Superfreakonomics" (używam oryginalnych tytułów, bo ich tłumaczenie jest wyjątkowo nieporadne) po raz kolejny pokazuje prawa ekonomii w akcji i to w dziedzinach, gdzie nikt się ich nie spodziewa.

Olbrzymim plusem jest to, że autorzy nie poszli na łatwiznę odnajdując kolejne ciekawostki, od których roiło się w pierwszej książce. Tym razem sięgnęli po tematy bardziej doniosłe, ale też kontrowersyjne: prostytucję, poziom higieny w szpitalach i globalne ocieplenie. Posunęli się również do prowadzenia własnych eksperymentów, chociaż niekoniecznie o ekonomicznym charakterze.

Książka napisana została w przystępnym, dosyć lekkim stylu, jednak i tak zmusza do refleksji nad mechanizmami rządzącymi światem w szczególności nad wszechobecnym dążeniem do własnej korzyści. W żadnym jednak wypadku nie można jej uznać za dołującą, raczej jest to rzetelne i bezbłędne logicznie unaocznienie, jak prawa ekonomii obecne są w każdej sferze życia ludzi. I, co wzmiankowane jest w jednym z rozdziałów, nie tylko ludzi...

Moim zdaniem lepsza od poprzedniczki. Sami autorzy podchodzą z większą rezerwą do ryzykownych, kontrowersyjnych tez, na które można wpaść analizując dane statystyczne. Wydaje się, że mają bardzo szczere podejście do czytelnika (w przypadku Freakonomii miałem co do tego wątpliwości). Do tego widać też, że sukces pierwszej książki przełożył się na łatwość zdobywania przydatnych informacji. Zdecydowanie polecam.

Druga część kultowej "Freakonomii" nie ustępuje merytorycznie pierwszej.

Druga część kultowej "Freakonomii" nie ustępuje merytorycznie pierwszej.

Książka zawiera ciekawe spojrzenie na otaczający nas świat, podważa często powszechnie wygłaszane "racje". Jej zaletą jest podejście naukowe podawane w zjadliwej dla laika formie.

• Ekonomia
  • Do kupienia
  • Popularnonaukowe

Steven D. Levitt Superfreakonomia. Globalne ochłodzenie, patriotyczne prostytutki i dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni wykupić polisę na życie Zobacz więcej