Faithfull: Autobiografia

Tłumaczenie: Joanna Raczyńska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
Faithfull
biografia,
hunter

Faithfull - bezkompromisowa i liryczna, arystokratka i bezdomna narkomanka, dusza towarzystwa uciekająca od zgiełku świata do domu w Dublinie, aktorka, która zawsze pozostaje sobą.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: czerwiec 2010

Świetna biografia - autoironiczna, zdystansowana, bez zbędnego krygowania się, wybielania, oskarżania siebie czy innych albo prób usprawiedliwienia. Poza tym, że życie Marainne Faithfull było barwne i burzliwie, a czasy jej młodości to już legenda, bez dobrego pióra i daru do ciekawego opowiadania nie byłoby z tego nic - a jest, jest dużo i na tyle dobrze, że można polecić :)

kroolu | 2016-01-07
Przeczytana: październik 2011

Swoim życiorysem Marianne mogłaby obdzielić kilka gwiazd światowego formatu. Ale do ciekawego CV potrzebna jest jeszcze odpowiednia narracja i dystans do siebie, aby książka wywołała emocje u czytelnika. Na szczęście wokalistka nie zawiodła w tym aspekcie i dlatego bez wahania daję mocną "ósemkę".

Mary | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Najpierw straszny minus, który należy się wydawnictwu: jeszcze nigdy nie czytałam książki z tak licznymi błędami! literówki znajdują się prawie na każdej stronie. Wstyd!
Gdyby nie to, że książka jest bardzo ciekawa na pewno rzuciłabym ją w kąt.
Wcześniej nie słyszałam nawet o tej artystce, książkę wzięłam, ponieważ ma piękną okładkę i nie żałuję z tego względu, iż jej życie jest niesamowite. Zaciekawiła mnie do tego stopnia, że zaczęłam słuchać jej muzyki i niektóre utwory stały się moimi ulubionymi.
Dodatkowo z tej książki można wiele się dowiedzieć o zespole The Rolling Stones, co również mnie cieszy :)

Alexandra Kurowska | 2013-11-21
Przeczytana: 2008 rok

Naprawde dobra, przyznam szczerze, ze nie kojarzyłam tej piosenkarki, zaciekawił mnie bardziej opis ksiązki.
Ksiązka tak dobra, że wracałam do niej kilka razy.
Praktycznie całe zycie, od bycia młodą dziewczyną do lat, gdy została babcią. Coś wspaniałego, kobieta o wielkim dystansie, poczuciu humoru, ale tez chwilami nostalgiczna, z bardzo bujnym zyciem towarzyskim, uczuciowym.
Interesująca postac jak i we wciągający sposób napisana.

justicedoubleu | 2016-06-17
Przeczytana: 07 czerwca 2000