Wojny Klonów. Gambit: Oblężenie

Siege
Amber
2010-12-07
2010-12-07

Obydwie częścia razem chyba po raz pierwszy pokazują subtelne machinacje Palpatine'a oraz skomplikowaną relację pomiędzy Obi Wan'em, a Anakinem (tym razem już na równych relacjach).
Dobrze się czyta i niesamowicie rozbudowuje gówne charaktery całej serii.

Dobrze się czyta i niesamowicie rozbudowuje gówne charaktery całej serii.

Dokończenie opowieści rozpoczętej w książce Misja na Lanteeb. Nie wiem co wymusiło na autorce takie rozpołowienie książki i wydanie jej jako odrębne tomy...

W książce są:
- elementy szpiegowskie, ale daleko im do ideału
- elementy wojenne, ale daleko im do klasyki
- elementy akcji, ale tu także daleko do klasyki
chyba jednak StarWars to gatunek sam w sobie.

Książka do przeczytania dla fanów SW. Jednak trzeba przeczytać część poprzednią, bo będzie zaskoczenie i zdziwienie - o co tu k... chodzi.

Można sobie odpuscić...

W książce są:
- elementy szpiegowskie, ale daleko im do ideału
- elementy wojenne, ale daleko im do klasyki
- elementy akcji, ale tu także daleko do klasyki
chyba jednak StarWars to gatunek sam w sobie.

Książka do...

Jest to kontynuacja poprzedniego wątku Gambitu na Lanteeb. Poprzednia część była taka sobie, ta jest ciut lepsza, ale brakuje mi czegoś do pełni zachwytu. Po prostu zaczęte wątki należało skończyć i tak też się stało. Przeczytajcie tylko wtedy, gdy skończyliście cześć pierwszą. Mnie obie części Gambitu zmęczyły. Czekam na lepsze tomy Gwiezdnych Wojen.

Przy ocenie pierwszej części chyba poniósł mnie zbytnio entuzjazm. Książka męcząca, momentami przerażająco nudna. Jadąc autobusem niejednokrotnie omal przy niej nie zasnąłem. Za to plus za dialogi i poczucie humoru.
6/10.

6/10.

Dramat, absurdalna fabuła i nudne dialogi ciągnące się przez kilkanaście stron które nic nie wnoszą !

• Gwiezdne Wojny
  • Gwiezdne wojny