Rozkaz 66

Tłumaczenie: Anna Hikiert
Cykl: Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki (tom 4) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Order 66
Wojciech

Od trzech lat trwają Wojny Klonów, W ogarniętej chaosem galaktyce nikt nikomu nie ufa. Dla klonów z elitarnych oddziałów specjalnych ta wojna jest grą o najwyższą stawkę niezależnie od tego, kto wygra. Lecz prawdziwe piekło rozpęta się dopiero kiedy kanclerz Palpatine wyda Rozkaz 66

Piotrek | 2013-03-03
Przeczytana: 03 marca 2013

Jeśli czytaliście moje poprzednie recenzje książek SW od Karen Traviss, to wiecie że za nią nie przepadam. Za dużo prób "uczłowieczenia" klonów po prostu nudzi. Fani Gwiezdnych Wojen wiedzą czym jest Rozkaz 66. To kamień milowy upadku Republiki i narodzin Imperium. Z tej książki dowiecie się jak do eliminacji Jedi i Zakonu skrupulatnie się przygotowywano. Nie ma tego w filmowej sadze Lucasa, wiec warto przeczytać. Co do treści i autorki, ponad połowa książki jest nudnawa i się dłuży. Może ostatnie 200 stron to formalna akcja, która prowadzi do zakończenia Wojny Klonów i wprowadza czytelnika w nowe realia rządzące Galaktyką.

Tutaj Karen Traviss się postarała i to muszę przyznać KAWAł odwalonej dobrej roboty. Myślałem patrząc na tą knigę, ze będzie ona jak w przypadku poprzedniej części lekko nużąca po tych set stronach. A tu jednak nie. Działo się wiele, nie było rozciągnięte w czasie, aczkolwiek takie wrażenie można mieć, gdyż bohaterowie zwlekali tylko co jest całkiem zrozumiałe po tytule, bo gdyby nie zwlekali to by się tyle nie działo. Jest zaskakującą częścią komandosów. Powiem, że pare łezek moje zielone oczęta uroniły na hiobowe wieści o kilko niemiłych sytuacjach. Ale koniec końców pojawia się nadzieja na przyszłośc, a Mandalorianie to twardzi i honorowi kolesie i mają plany, z których nie zamierzają rezygnować.

Rohnin1997 | 2015-04-10
Na półkach: Star Wars, Posiadam, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moim zdaniem jest to najlepsza książka z serii Komandosi Republiki oraz najlepiej ukazuje prawdziwe oblicze klonów, które nie wykonały tego rozkazu przez lojalność do dowódcy, Jusika, który odchodzi z zakonu, bo nie uważa go za dobre miejsce dla siebie i Etain- miłości klona, która ginie z rąk zdesperowanego padawana (który zasłużenie dostał nożem pod żebra od Skiraty)

Dominik | 2012-08-09

Uwielbiam wszystkie książki z serii 'Komandosi Republiki'. Bardzo zżyłem się z bohaterami, świetne przygody i Wojny Klonów opowiedziane ze strony żołnierzy. Jestem wielkim fanem Karen Traviss. :)

dask | 2014-10-31
Przeczytana: 31 października 2014

Ech... znów Karen Travis i jej alternatywna historia o jedi i klonach...
Książka nić nie wnosi do sagi, jest kontynuacją przygód Kala Skiraty i jego "dzieci" - klonów.
Zainteresowanym ich historią można polecić książkę. Tytułowy Rozkaz 66 generalnie jest tłem książki i niewiele wnosi do samej sagi.

Kto pominął poprzednie książki Karen, tę też może sobie odpuścić.

Historia "bandy" Kala dobiega końca, a rozkaz zabicia Jedi, powoduje niespodziewane zakończenie.

NPol41 | 2016-07-03

Bardzo lubię książki autorstwa Karen Traviss a "Rozkaz 66" jest moją ulubioną. Co to Rozkaz 66 to chyba każdy kto miał styczność ze Star Wars wie. Sam rozkaz występuje pod koniec książki, a cała fabuła to w skrócie ciąg dalszy wydarzeń z "Komandosi Republiki:Prawdziwe Barwy".

Syki | 2016-11-17
Morte | 2016-11-05