Nie ma nudnych dni

Nie ma nudnych dni
83-89685-39-6
dziecko, opowiadania, piątkowska,
Anna_R

Mogłoby się wydawać, że życie ucznia trzeciej klasy poza porą wakacji nie jest specjalnie ekscytujące. A tymczasem Maćkowi każdy dzień przynosi nowe przygody. Niewątpliwie przyczynia się do tego jego kilkuletnia siostra. Oliwka, która potrafi czasami naprawdę skomplikować życie trzecioklasisty, ale też koledzy i czarnowłosa Matylda, która tak się różni od innych dziewczyn. Jeśli nawet dzień zaczyn się szaro i zwyczajnie, nigdy nie jest nudny. Pogodne i dowcipne opowiadania o przygodach Maćka także Wam nie pozwolą się nudzić!

źródło opisu: http://wydawnictwobis.com.pl

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl

Tę książkę dostałam akurat za ukończenie trzeciej klasy. ;) Latem(na wakacjach)przez kilka dni czytałam po dwa, czy trzy rozdziały przed snem(by na dłużej starczyła). =) Gdy przeczytałam ją do końca, było mi trochę smutno, że już się skończyła, ale pomyśłałam, iż istnieje jeszcze tyle ciekawych książek, które chciałabym przeczytać... Od razu humor mi się poprawił. Oczywiście nie zapomniałam o tej lekturze i miło ją wspominam. Polecam. :)

Juta | 2011-12-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Bardzo sympatyczna i wspaniale napisana książka. Pomocna w wielu sytuacjach życiowych. Każda historia napisana w zabawny sposób.
Z córką śmiałyśmy się do łez z małej Oliwki:)

Na półkach: Przeczytane, BIS

Kolejne świetne opowiadanie Renaty Piątkowskiej. Nie będę owijała w bawełnę i od razu napiszę, ze bardzo lubię książki tej autorki i bardzo wiele z nich chciałabym jeszcze przeczytać. Oczywiście synkowi :)

Ta książka opowiada nam o bardzo licznych, często zabawnych, czasem również smutnych momentach z życia 3-klasisty Maciusia, jego mamy i taty oraz siostrzyczki Oliwki.
Każdy dzień miał być zwyczajny, jednak z czasem okazywało się, że u Maćka żaden dzień nie jest zwykły. Każdego dnia coś się działo i po prostu "nie ma nudnych dni" :)

Pewnego razu Maciej wybrał się z tata na ryby. Tatusiowi udało się złowić jedną rybkę, ale Maciek zlitował się nad nią i wypuścił ją. Tacie wytłumaczył się tak "Pokazała mi na migi, że chce do swoich" :) Na kolację zamiast ryby była pizza :)

Innym razem w szkole Maciej zobaczył dziewczynę. Matylda miała piękne, długie, czarne warkocze. Chłopiec od razu poczuł motylki w brzuchu. Podczas wyjścia na dwór z Panią nauczycielką okazało się, że Matylda...

Gustawsonek | 2013-03-29
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo fajna książka, która opowiada o przygodach chłopca imieniem Maciek. Jest ona napisana przez moją ulubiona autorkę Renatę Piątkowską.

gogenzola | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Książki Renaty Piątkowskiej towarzyszą nam od jakiegoś czasu co wieczór. I jest to absolutny fenomen, bo każda z nich jest niezwykle lekka i zabawna a jednocześnie mądra i z morałem... Brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw. Autorka doskonale porozumiewa się z dziećmi, umie patrzeć na świat ich oczyma i przekazać ten punkt widzenia w niezwykle czytelnej formie. W rezultacie dziecko się świetnie bawi, ja się świetnie bawie i obydwoje wiele się uczymy. Ja o dzieciach, dzieci o świecie. Ogromny szacunek dla Pani Piątkowskiej za poruszanie ważkich tematów (prawa dziecka, wojna, holocaust) i ujęcie ich w przystępnej dla dziecka formie.
Dodatkowym bonusem są audiobooki w rewelacyjnym wykonaniu Artura Barcisia - bardzo przydatne kiedy ataki śmiechu przeszkadzają w czytaniu.

katecz | 2015-05-21
Przeczytana: 2014 rok

dla dzieci 5-12 lat

Po raz drugi wysłuchaliśmy 2 lata później jako audiobooka czytanego rewelacyjnie przez Artura Barcisia. Mój 7-letni syn dalej zachwycony ;-) Nie mógł sie oderwać od słuchania.

Asia-Polihymnia | 2012-03-11
Przeczytana: 11 marca 2012

Sympatyczna książka o codziennym życiu Maćka, ucznia III klasy SP. "To miał być zwyczajny dzień" - takimi słowami rozpoczyna się opis kolejnych zwykłych-niezwykłych dni.

Aisog | 2010-12-11
Przeczytana: 2007 rok

Książkę dostałam na mikołaja gdy miałam ok. 6 lat. Bardzo mi się spodobała i dalej lubię wracać do zabawnych historii Maćka i całej jego rodzinki :D

annaemail | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Książka jest stanowczo za krótka! Uwielbiamy ją

Gabrysia | 2016-05-15
Na półkach: 2016, Przeczytane