Imperium Wschodu. T. 1, Spustoszone ziemie

Tłumaczenie: Jerzy Śmigiel
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Imperium Wschodu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
Empire of the East: the Broken Lands
83-85100-20-2
kamk

Imperium Wschodu to opowieść z dalekiej przyszłości, opowieść o czasach, gdy nie technika jest podstawą bytu upadłej ludzkiej cywilizacji, lecz magia. Europa pogrąża się w barbarzyństwie, jest podzielona na księstwa i państewka, nad wszystkim zaś dominuje na nowo odrodzony żywioł Wschodu. Między suzerenami toczy się jednak cicha rywalizacja - każdy z nich pragnie wybić się nad pozostałych, a pomocą w tym może być Bestia - nie wiadomo czy zwierzę, czy mechanizm pozostały po przodkach, którego poszukują i władcy i wolne jeszcze narody. Bestia bowiem jest kluczem do zwycięstwa...

Camillos | 2011-10-25
Przeczytana: 03 października 2011

Książka, która pewnie zrobiłaby na mnie większe wrażenie, gdybym czytał ją jakieś 20 lat temu... W tej chwili mam odczucie jakbym przeczytał sprawozdanie z sesji jakiejś gry rpg. Pomysł całkiem niezły, lecz wykonanie... mizerne. Możliwe, że historia lepiej by się broniła jako całość, lecz u nas wydano jedynie 1 tom trylogii.
Prosta historia, nie do końca dopracowane szczegóły na linii technika-człowiek "średniowieczny". Ogólnie kiepskie technofantasy. Polecane tylko maniakom gatunku.

Jacek | 2016-07-25
WarHammster | 2016-07-20