Uwikłani w płeć

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
Gender Trouble
gender, krytyka polityczna
Alex

Uwikłani w płeć to najważniejsza praca w historii intelektualnej ruchu feministycznego. Książka, która w latach 90. XX wieku zapoczątkowała teorię queer, przekształcając całą scenę filozoficznych i feministycznych dyskusji dotyczących kwestii różnicy seksualnej. Judith Butler polemizuje z najważniejszymi twórcami z dziedziny teorii feminizmu, psychoanalizy i poststrukturalizmu: Simone de Beauvoir, Julią Kristevą, Zygmuntem Freudem, Claudem Levi-Straussem, Jacquesem Lacanem, Jacquesem Derridą i Michelem Foucaultem. Klasyka w swej dziedzinie i lektura obowiązkowa nie tylko na Gender Studies. Pierwsza książka Judith Butler po polsku!

źródło opisu: Wydawnictwo Krytyki Politycznej

źródło okładki: www.krytykapolityczna.pl

Sabrina | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

,,Uwikłani w płeć" Judith Buttler czytanie szło bardzo opornie no ale cóż na studiach trzeba czytać i takie dziwne książki i udało się przeczytana nareszcie! Ale wiem jedno jeśli nie będę musiała nigdy więcej po nią nie sięgnę! Autorka np uważa, że ,,Kobieta jest jedynie źródłem problemów." lub uważa że ,,Ciąża jest stanem patologicznym"
Pomijając już to o czym Pani Buttler pisze to ile jest błędów tej książce to jest po prostu straszne!

moonlitsugar | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

Zostawiam tę książkę chwilowo bez oceny. Mimo, że jest raczej dobra to jednak odczuwam pewien przesyt naukowego języka co utrudnia odbiór. Szczerze mówiąc, dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z Freudem, de Beauvoir, Foucaultem czy innymi osobami do których poglądów odwołuje się Butler, książka pozostanie niezrozumiała.

szybusia | 2016-11-29
Przeczytana: 01 grudnia 2016