- tytuł oryginału
- Gender Trouble
- data wydania
- 31 października 2008
- ISBN
- 9788361006336
- liczba stron
- 272
- słowa kluczowe
- gender, krytyka polityczna
- kategoria
- Literatura popularnonaukowa
- język
- polski
- dodał
- Alex
Uwikłani w płeć to najważniejsza praca w historii intelektualnej ruchu feministycznego. Książka, która w latach 90. XX wieku zapoczątkowała teorię queer, przekształcając całą scenę filozoficznych i feministycznych dyskusji dotyczących kwestii różnicy seksualnej. Judith Butler polemizuje z najważniejszymi twórcami z dziedziny teorii feminizmu, psychoanalizy i poststrukturalizmu: Simone de...
źródło opisu: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
źródło okładki: www.krytykapolityczna.pl

Dyskusje o książce
-
220
-
409
-
716Wymienię/Sprzedam (MARZEC 2017) (zamknięty)
Opinie czytelników (537)
Miałem okazję przejrzeć na szybko to pseudonaukowe propagandowe gówno i żałuję, że straciłem dwie godziny, które bardziej opłacałoby się spędzić na pierdzeniu w fotel. A jak już o pierdzeniu mowa, to książka tej pani jest takim właśnie pseudo-intelektualnym wypierdkiem czegoś co mieni się nauką, a jest zwyczajną filozofią jeszcze gorszą od Latającego Potwora Spaghetti. Bo Ci od potwora przynajmniej celowo szydzą i ironizują, a Butler niestety pisze na serio. No chyba że to jednak żart, to rzeczywiście boki zrywać!
Ratujcie się wszyscy uwikłani w płeć! Tfu, przepraszam, powiedziałem p**ć - ale przecież p**ć trzeba zdelegalizować - jest taka niesprawiedliwa i przytłaczająca.
,,Uwikłani w płeć" Judith Buttler czytanie szło bardzo opornie no ale cóż na studiach trzeba czytać i takie dziwne książki i udało się przeczytana nareszcie! Ale wiem jedno jeśli nie będę musiała nigdy więcej po nią nie sięgnę! Autorka np uważa, że ,,Kobieta jest jedynie źródłem problemów." lub uważa że ,,Ciąża jest stanem patologicznym"
Pomijając już to o czym Pani Buttler pisze to ile jest błędów tej książce to jest po prostu straszne!
Zostawiam tę książkę chwilowo bez oceny. Mimo, że jest raczej dobra to jednak odczuwam pewien przesyt naukowego języka co utrudnia odbiór. Szczerze mówiąc, dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z Freudem, de Beauvoir, Foucaultem czy innymi osobami do których poglądów odwołuje się Butler, książka pozostanie niezrozumiała.
Zmęczyła mnie czytanie Butler. Język tej książki jest tak ciężki, że wrzucona do wody przebiłaby dno.
Moja Biblioteczka
Cytaty z książki
Inne książki autora
-
Główne problemy współczesnej fenomenologii
Andrzej Leder, Marzena Adamiak, Jean-François Lyotard, Jacques Derrida, Judith...