D.O.M.E.K. Doskonałe Okazy Małych i Efektownych Konstrukcji

Seria: S.E.R.I.A.
Wydawnictwo: Dwie Siostry
sztuka
A--

"D.O.M.E.K." to pomysłowa i zabawna książka, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata. "D.O.M.E.K." zdobył prestiżowe wyróżnienia: otrzymał nagrodę główną w...

"D.O.M.E.K." zdobył prestiżowe wyróżnienia: otrzymał nagrodę główną w kategorii graficznej konkursu Książka Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, w kategorii "Książki dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat".

Książka wzbudziła zainteresowanie również za granicą: została przetłumaczona na języki niemiecki i włoski.

Kontynuacją książki jest "D.E.S.I.G.N. : domowy elementarz sprzętów i gratów niecodziennych" Ewy Solarz

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2009

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Gustawsonek | 2013-06-02
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, Zabawne
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ciekawa książka, opowiadająca o niezwykle dziwnych domkach, ale także są informację kto zbudował domek, jak domek wygląda w środku i na zewnątrz i w jakim kraju się znajduję.
pPlecam :P

Basia_Pelc | 2014-03-31
Przeczytana: marzec 2014

Niesamowita lektura. Zachwyci każde dziecko i każdego dorosłego. Pouczająca, otwierająca nasze horyzonty myślowe.

Jola | 2014-02-16

Interesująca, ciekawa, inna, niesamowita, to tylko kilka z przymiotników opisujących świetną książkę Daniela Mizielińskiego.
Sięgając po książkę dla dzieci, już po tytule można się mniej więcej domyślać intrygi. A ta książka mnie po prostu zaskoczyła. Nie spodziewałam się tak ciekawego podejścia do prostego i trywialnego tematu, jakim jest dom. Autor przedstawił wybrane przykłady współczesnych domków z całego świata okraszając je fantastycznymi ilustracjami.
Nie są to jednak domy zwykłe. Jest np. dom ze schodów z Portugalii lub dom zygzak z Australii. Lektura tej książki, to nie tylko czytanie o domkach - dowiadujemy się również, kto je zaprojektował, czym się inspirował, w jakim kraju się znajdują i jaką pełnią funkcję, a wszystkie informacje podane są niezwykle interesująco i zwięźle.
Obok świetnych rysunków pojawia się zawsze legenda, którą nie czytające nawet dziecko instynktownie może zinterpretować. Ta książka stała się dla mnie swoistym odkryciem - znalazłam coś ciekawego...

Monika Michalczewska | 2011-03-09
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Świetna książeczka dla najmłodszych pozwalająca od najwcześniejszych lat zapoznawać się z architekturą w sposób zabawny i interesujący - sama przeczytałam ją z wypiekami na twarzy mimo iż do najmłodszych się nie zaliczam już ;)
No i te fantastyczne ilustracje Hipopotamów!
Polecam, i tym małym i tym dużym :)

aniaszew | 2015-01-26
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Super książka .Syn 9 lat uwielbia ją oglądać ( bo tekstu tam mało), wyszukuje szczegóły, myśli który domek by mi się podobał osobiście, a który by był dobry dla całej rodziny. Polecam,

Ewa Kowalska | 2011-08-06
Przeczytana: 15 października 2013

Wspaniały pomysł. W prosty sposób przekazano mnóstwo informacji. Aż się chce być dzieckiem :)

Przeczytana: 22 stycznia 2014

Dość długo zwlekałam aby ją przeczytać, a tak naprawdę wchłonąć oczami - książka jest bardzo interesująca. Zwłaszcza dla tych najmłodszych, aby poznali możliwości jakie niesie ze sobą kreatywność i wyobraźnia.
Polecam

ani_anka | 2011-12-19
Przeczytana: 19 października 2011

bardzo fajny sposób na zainteresowanie dziecka sztuką, architekturą

dziewczynablond | 2015-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Forma domów jednorodzinnych nie musi być przewidywalna. Przykłady zaprezentowane w książce pokazują, że wyobraźnia architektów jest nieograniczona. Oglądanie kolorowych, zabawnych ilustracji jest dużą przyjemnością.

ROOKIE BOOK IDEAS/ Wykłady, spotkania

ROOKIE BOOK IDEAS to kontynuacja targów książek ROOKIE. Tym razem, organizatorzy zapraszają na cykl wykładów i spotkań poświęconych zagadnieniom książki i druku.

Polska na targach książki w Pekinie

W środę, 29 sierpnia rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie. Instytut Książki w tym roku już po raz czwarty pokazuje książki polskich autorów i zachęca chińskich wydawców do zainteresowania się naszymi tytułami.