Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

Okładka książki Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Okładka książki Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata
Aleksandra MizielińskaDaniel Mizieliński Wydawnictwo: Dwie Siostry literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dwie Siostry
2012-10-01
2012-10-01
dla dzieci świat mapa

Okładka książki Wilki. Historie prawdziwe Michał Figura, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Wilki. Histori... Michał Figura, Alek...
Okładka książki Wielka podróż dziadka Eustachego Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Wielka podróż ... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu Natalia Baranowska, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Daj gryza. Sma... Natalia Baranowska,...
Okładka książki Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Którędy do Yel... Aleksandra Mizieliń...

Okładka książki Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk Kristina Digman, Åsa Lind
Raz, dwa, trzy... Kristina Digman, Ås...
Okładka książki Botanicum Katie Scott, Kathy Willis
Botanicum Katie Scott, Kathy ...

„Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” to jedna z najciekawszych pozycji dla młodego czytelnika. Gdy ją otwieramy to wyruszamy w podróż dookoła świata – przez największe kontynenty do najważniejszych krajów. Ta książka to prawdziwe arcydzieło sztuki i edukacji. Oprócz przedstawienia najważniejszych zagadnień związanych z poszczególnymi krajami, młody czytelnik również poznaje najważniejsze zabytki, potrawy czy miejsca, które warte są zobaczenia. Ta książka w świetny sposób edukuje przez zabawę. W tej wielkiej książce znajduje się aż 51 ogromnych map – a spośród nich 42 przedstawiają kraje, 6 natomiast kontynenty. Książka jest wielkim kolorowym atlasem, bogatym w detale, które edukują. Mój syn wielokrotnie używał tych map także podczas zabawy, gdy udając kapitana statku pokazywał gdzie się wybiera w rejs. Jest to pozycja, która inspiruje młodego czytelnika do podróży i odkrywania nowych miejsc oraz kultur. Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom geografii, podróży i piękna grafiki.

Byłam sceptyczna, jak zwykle do często polecanych i nowych książek. Dzieci zachwycone, z chęcią oglądają i dopytują.

Przepiękne wydane mapy z jeszcze piękniejszymi ilustracjami. Gorąco polecam nie tylko dzieciom

Niezwykłe mapy, które pozwalają poznać kraj i jego kulturę. Rewelacja!

Niezwykłe mapy, które pozwalają poznać kraj i jego kulturę. Rewelacja!

Wspaniała książka dla każdej grupy wiekowej. Mój przedszkolak bardzo lubi ją oglądać, sprawdza, jakie zwierzęta w jakim kraju żyją, jakie rośliny gdzie rosną. Ja też wiele się z niej uczę, lubię oglądać narodowe potrawy. Ilustracje są świetne, czcionka podobno specjalnie zaprojektowana przez autorów do tej książki, super format. Nie dziwię się, że książka stała się międzynarodowym hitem.

Książka dla ciekawych świata. W bardzo przystępny sposób za pomocą rysunków ukazuje najciekawsze miejsca poszczególnych państw a także rośliny, zwierzęta i potrawy. Zachwyci małych i dużych geografów.

podróże palcem po mapie po całym świecie z podziałem na kraje. na mapach można pokazać dziecku świat, ciekawostki, świat fauny i flory, ludzi, zabytków i budowli. jako rodzic lubię otwierać i zwiedzać z dzieckiem tą mapę i za każdym razem zauważymy jeszcze coś innego.

Piękna i mądra książka. Wracam do niej wraz z dziećmi systematycznie!

Piękna i mądra książka. Wracam do niej wraz z dziećmi systematycznie!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiane przez dzieciaki (i rodziców też) – Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata.

Zacznę od wykonania – "Mapy" wydrukowane są na grubym, stylizowanym na stary, papierze, a każda strona wykończona jest pięknym obramowaniem.

Książka zawiera 51 map, w tym mapę świata, 6 map kontynentów i 42 mapy państw, a także 4 strony z flagami państw świata. Każde dwie strony prezentują ogromną mapę, na której przedstawiony jest rysunek kraju wraz z najważniejszymi miastami, rzekami, morzami, łańcuchami górskimi czy lodowcami – słowem, wszystko, co istotne i ciekawe dla danego regionu geograficznego. Dodatkowo poznajemy flagę, stolicę, język, powierzchnię i liczbę mieszkańców państwa. Mapę okalają rysunki typowych dla owych regionów zwierząt, roślin, potraw. Znajdziemy tam także najważniejsze budynki, popularne w danych miejscach imiona, stroje ludowe czy znane i zasłużone postacie!

Dla małych i dużych podróżników, dzieciaków zainteresowanych geografią, historią, kulturą - jest idealna!
To jedna z tych pozycji, która z pewnością zaspokoi ciekawość chłonnych dziecięcych umysłów, a dorosłym pozwoli na przypomnienie sobie ciekawostek i niewątpliwie poszerzenie wiedzy.

Moim zdaniem to jedna z lepiej wydanych książek dla dzieci, Ma ogrom wiedzy pokazany w przystępny sposób. Opisy, które zainteresują zarówno małych jak i dużych czytelników. Do tego masa ciekawostek i pięknych ilustracji. Ta książka to prezent idealny dla dziecka w każdym wieku.

• Dla dzieci
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

Video

Video