Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Róża_Bzowa

Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata. Zobaczycie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagracie w krykieta, w Indiach poćwiczycie jogę, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii - noc polarna, a na Madagaskarze - ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością.

51 ogromnych map poprowadzi was przez 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej. Udanej podróży!

źródło opisu: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/mapy/mapy.html

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/mapy/mapy.html

Hanna | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Kiedy pierwszy raz ujrzałam tą książkę, wróciły mi wspomnienia z dzieciństwa. Cudownie zilustrowana, kolorowa książka. Przeglądając ją miałam ochotę natychmiast wybrać się w podróż do przedstawionych i opisanych miejsc. Polecam.

monah | 2012-11-19
Przeczytana: 2012 rok

oceniam z perspektywy 5,5-letniej dziewczynki, która chłonie świat - moje dziecko zanurza się w "Mapy" na długie godziny, studiuje te obrazki, przyswaja krótkie przystępne informacje, zadaje mnóstwo pytań... rewelacja. lekcja geografii, historii, zoologii/botaniki w jednym, a przede wszystkim - lekcja tolerancji dla różnorodności ludzi i kultur świata. pozycja niezbędna dla każdego ciekawskiego dzieciaka, który ma wyrosnąć na obywatela świata. a przy tym - jakże miło jest otworzyć stronę o Polsce i znaleźć ukochane babcine pierogi!
zdecydowanie polecam i gratulacje dla wydawnictwa i ilustratorów - przepiękne wydana książka i jednocześnie - kopalnia wiedzy w bardzo przystępnej i atrakcyjnej dla dziecka formie. super!

sapho | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Target tej książki jest pewnie tak 20 lat młodszy niż ja, ale i tak musiałam mieć tę książkę. Niby mam maturę rozszerzoną z geografii, ale ciągle mam poczucie, że na mapach się troch gubię. Na tych Mapach gubię się zdecydowanie - ale jest to błądzenie pozytywne. Słyszeliście kiedyś o ogórkach morskich? Ja do wczoraj nie, a teraz już wiem, że trepangi należały do przysmaków chińskieo cesarza, chociaż nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. A wszystko dzięki trochę dziecięcemu rysunkowi na jednej z map.
Polecam i mam nadzieję, że kiedyś pojawią się dalsze części tej książki, mapujące kolejne kraje

filipinka | 2012-11-08
Przeczytana: październik 2012

Zdecydowany "must have" dla kazdego domu, w ktorym sa dzieci. Ta ksiazka to zdecydowany strzal w dziesiatke duetu Mizielinskich.

Piekny, duzy format, "postarzane" stronice i mnostwo dopracowanych w najdrobniejszym szczegole informacji.

książek: 2069

Przez przypadek trafiłam na nią w Empiku... i przepadłam na jakiś czas :) Idealny prezent dla ciekawych świata, tych młodszych i ciut starszych!

Natalia | 2013-08-12

Podróże palcem po mapie - uwielbiam tę alternatywę dla drogich wakacji i ciężkich walizek od dziecka, aż do teraz. Do takich podróży świetnie nadają się właśnie "Mapy". Pierwsze strony to mapa świata. Później prezentowane są po kolei kontynenty z poszczególnymi państwami. I można wsiąknąć zupełnie, ciekawostek na każdej karcie jest mnóstwo, więc ciągle odkrywa się coś nowego - zwierzęta, rośliny, interesujące fakty, tradycyjne potrawy, znane postaci, zabytki... Prawdziwa skarbnica wiedzy i niezła motywacja do pogłębiania jej poza książką.

Migotka | 2013-09-15
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Książka, którą mogę określić jako biblię wśród map!
Zachwycona rysunkami, dokładnością, kolorami, opisem, wiedzą, WSZYSTKIM!!Spotkałam się z pytaniem: Czy ta książka jest dla dzieci?
Wszyscy jesteśmy dziećmi, a gdy pojawiają się TAKIE książki to wszyscy chcemy nimi być:-)

Przepiękne wydana sprawia, że nie mogę oderwać się od Map. Do tego opowieści o kontynentach, ludziach, zwyczajach zaciekawią nawet najgorszego leniuszka:-)
51dużych, kolorowych map, 6kontynentów, 42wybrane państwa i ta niezwykłość...Państwo Mizielińscy - jesteście super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czytając wywiad w "Zwierciadle": "Pierwszy nakład MAP... skończył się po miesiącu. Do tej pory cztery kraje wykupiły prawa." uważam, że każde dziecko powinno zobaczyć tą książkę:-))
Z rysunków można dowiedzieć się jak żyją, zwierzęta, rośliny, mieszkańcy różnych narodowości. To wspaniała lekcja geografii, historii sztuki przez poznanie budowli, wynalazków i sławnych postaci. Mniejsze dzieci mogą się tu czegoś nauczyć, a...

urwiskowo | 2013-01-20

Jednym z prezentów jakie synek w tym roku znalazł pod choinką, była książka MAPY autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, którą to Mikołaj zostawił u chrzestnej Oliwiera.

Przyznam się, że wcześniej widziałam ją w sieci i pomyślałam sobie, że na pewno spodobałaby się Oliwierowi, bo żywo jest zainteresowany geografią. Nie sądziłam jednak, że książka aż tak podbije małe serce.

W sumie nic dziwnego, bo książka i nam rodzicom bardzo się spodobała.

Jest w niej wszystko co być powinno w atlasie dla dzieci.
Spis treści pokazuje gdzie i co można znaleźć.

A na kolejnych stronach... aż 51 przedstawiających 42 kraje na 6 kontynentach. Nie ma zbędnych słów. Na każdej mapie znajdują się informacje najważniejsze dla danego państwa i najbardziej charakterystyczne obiekty i miejsca i symbole.
Bardzo skondensowana wiedza, zawierająca to co każdy powinien wiedzieć o różnych krajach. Idealna dla dzieci, które wzrokowo mogą chłoną wiedzę.

Na koniec znajdziemy jeszcze zbiór...

Antagonista Esklaważu | 2015-08-01

Genialny prezent dla każdego dziecka. Piękne ilustracje i mnóstwo ciekawych informacji, dotyczących wielu państw. Idea nauki poprzez dobrą zabawę zazwyczaj jest ośmieszana dziadowymi materiałami edukacyjnymi, które nie są dla dzieci zupełnie atrakcyjne, a tu mamy wyjątek. Sam miałem problem z oderwaniem się od tego jak to przeglądałem, a wiedzę ogólną mam sporą, więc teoretycznie nie powinienem widzieć w tym dziele nic nowego. Zdecydowanie polecam zakup.

Polskie sukcesy w Chinach

Dzisiaj rozpoczynają się największe azjatyckie targi książki Beijing International Book Fair. W tym roku Polska wspólnie z 15 krajami regionu została zaproszona do wystąpienia w roli gościa honorowego – Central European Collective Countries of Honor. Dlatego po raz pierwszy na pekińskich targach zostane zaprezentowana polska literatura i rynek książki w sposób obszerniejszy.

„Pod ziemią, pod wodą” chińską książką roku

Daniel i Aleksandra Mizielińscy, autorzy znanych w Polsce książek dla dzieci „Mapy” oraz „Co z ciebie wyrośnie”, odnoszą coraz większe sukcesy za granicą. Chińskie wydanie ich książki „Pod ziemią, pod wodą” zdobyło tytuł najlepszej książki roku 2015 przyznawany przez The Beijing News Weekly Review.