M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy

Seria: S.E.R.I.A.
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Moda, edukacja, dla dzieci, odzież, ubiór
a_iwka

Fascynująca książka o tym, co najciekawsze w modzie ostatnich 150 lat. Dowiecie się z niej, co to jest moda i do czego służy. Przeczytacie o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznacie niesamowite pomysły słynnych projektantów. Dowiecie się, skąd wzięły się ubrania, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia. I przekonacie się, że aby być modnym, wcale nie trzeba mieć grubego portfela ani figury modelki.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Mamobab | 2017-09-19

M.O.D.A. to kolejna część świetnej serii Wydawnictwa Dwie Siostry zapoczątkowanej wielkim przebojem „D.O.M.E.K.” Autorka przedstawia w niej najciekawsze zjawiska w modzie ostatnich 150 lat. Zarówno te, które na stałe weszły do kanonu jak dżinsy, mała czarna, szpilki lub buty emu, jak i te, które okazały się raczej jednorazowym eksperymentem. Wyobraźcie sobie na przykład rajstopobuty albo ubrania z pluszaków.
Krótkie notki zawierają dość ciekawe informacje o powstaniu danej rzeczy bądź genezie zjawiska, anegdotki, fakty, dane, słynne nazwiska i jasny nawet dla dzieci kontekst kulturowy. Napisano je dość prostym językiem, w formie przypisów wyjaśniono terminy potencjalnie niezrozumiałe (np. menedżer, punk, brezent).
Autorka pokazuje związki mody ze zmianami w naszych zwyczajach, życiu codziennym. Część z pomysłów już wcielono w życie. Nikogo nie dziwi ekomoda, torby z brezentu. Ale ubrania z rozpylacza, dom w kieszeniach to jeszcze pieśń przyszłości.
„M.O.D.A.” to także, dzięki...

Rachel | 2015-07-30
Przeczytana: 28 lipca 2015

Kolorowa i przejrzysta, zawiera konkretne informacje o podstawowych częściach garderoby takich jak: mała czarna, adidasy, dżinsy. Ciekawe historie związane z powstaniem danej rzeczy i konkretnym projektantem są napisane w prosty sposób. Zabawne ilustracje i wytłumaczenie takich słów jak, np. "menadżer" sprawia, że książka jest idealna dla dzieci (nie bez powodu pani w bibliotece powiedziała, że mam jej poszukać w dziale z książkami dla dzieci i tam ją właśnie znalazłam). Ale zapewniam, że jeśli ktoś chce poznać podstawy świata mody w jeden wieczór, to będzie zadowolony z tej lektury. Jak przekonuje Gosia Baczyńska z tyłu okładki: "Fantastyczne wprowadzenie w świat mody. Polecam wszystkim, bez względu na wiek!"

Maria Tarczyńska | 2015-05-25

Książka nie tylko dla dzieci. Przede wszystkim bardzo podobają mi się ilustracji. Krótkie i ciekawe opowiastki o modzie to tylko wisienka na torcie. Pamiętam jak mieszkając jeszcze w Tajlandii, umilałam sobie czas oczekiwania na przekroczenie granicy z Laosem czytając jakieś stare, strasznie wyświechtane Zwierciadło, gdzie był wywiad z autorami. Zainteresowało mnie i to bardzo. Potem długo zastanawiało mnie jak zdobyć te książki, aż dorwałam je po powrocie do kraju. Z czego bardzo się cieszę :) Mam je i poczekają sobie, aż moja roczna córka osiągnie odpowiedni wiek by je móc zasmakować :)

Aleksandra | 2017-09-25
książek: 1907