Oto jest Paryż

Tłumaczenie: Maciej Byliniak
Cykl: Oto jest... (tom 1)
Wydawnictwo: Dwie Siostry
This is Paris
miasta świata, Paryż, lata 60.
Bożena

Pierwszy tom kultowej serii książek dla dzieci o miastach świata – po raz pierwszy w Polsce! Esencja dawnego Paryża w urzekająco zilustrowanym albumie w stylu retro. Ta książka przeniesie Was do magicznego Paryża lat 60. Zobaczycie tam słynne budowle, kawiarnie i ogrody. Spotkacie artystów, kwiaciarki, konsjerżki, bukinistów i... całe mnóstwo kotów. Wybierzecie się na spacer brzegiem Sekwany,...

Esencja dawnego Paryża w urzekająco zilustrowanym albumie w stylu retro.

Ta książka przeniesie Was do magicznego Paryża lat 60. Zobaczycie tam słynne budowle, kawiarnie i ogrody. Spotkacie artystów, kwiaciarki, konsjerżki, bukinistów i... całe mnóstwo kotów. Wybierzecie się na spacer brzegiem Sekwany, odwiedzicie Luwr i wdrapiecie się na szczyt wieży Eiffla. A wszystko to dzięki czarującym ilustracjom Miroslava Šaška, które podbiły świat w latach 60., a dziś triumfalnie powracają jako perełka stylowej grafiki książkowej sprzed lat. Książka została uzupełniona o dodatek zawierający informacje o dzisiejszym Paryżu.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Ida | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Dla miłośników Paryża, sporo informacji w oryginalnym wydaniu. Zabawne ilustracje- jak choćby przecięta na połowę wieża Eiffla - wyglądają naprawdę nietuzinkowo. Mnóstwo szczegółów i to wcale nieoczywistych :)

Jest o znanych miejscach i zabytkach, o najpopularniejszym nazwisku we Francji, jest o skrzynkach pocztowych jest i o policjantach i o zakonnicach. Te dwa ostatnie zawody, od razu skojarzyły mi się z serią filmów "Żandarm z Saint Tropez" itd...Tam też była siostra zakonna - szarytka, w charakterystycznym nakryciu głowy :)
I może to skojarzenie jest nieprzypadkowe, bo przecież przenosimy się wraz z książką, a zwłaszcza jej ilustracjami do Paryża lat 60-tych i 70-tych zeszłego wieku.
Książka jest wznowionym wydaniem starej publikacji, ale proszę się nie martwić. Wszystkie informacje, które uległy zmianie, są naniesione przez obecnego wydawcę, z tyłu książki. Aktualizacja danych pozwala więc cieszyć się wspomnieniami i jednocześnie mieć dobre źródło wiedzy :)

Skakanka | 2013-10-19
Przeczytana: wrzesień 2013

Po pierwsze książka jest mistrzowsko zilustrowana, przenosi stylistycznie w lata 60-te, a że od tego czasu minęło wystarczająco dużo czasu żeby moda, design i ilustracja zatoczyły koło, ma się wrażenie jakby książkę stworzył młody współczesny ilustrator. Piękna kolorystyka, świetna, zmienna kompozycja stron i narracja. I przede wszystkim genialnie rysowana architektura, nie znajduję innego określenia, po prostu genialna. A przy okazji mnóstwo ciekawostek o mieście podanych lekko, przystępnie, a że marzeniem mojej córki jest wycieczka do Paryża, to ta książeczka jest bardzo przyjemnym ku temu wstępem.

Maria Tarczyńska | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Oto jest Paryż przeczytałam jako ostatnią z serii. I chyba najmniej mi się podoba. Jakaś taka najmniej kolorowa i strony jakieś puste mi się wydają. Może to Paryż nie jest zbyt ciekawy. W tym roku planuję go zwiedzić i tą książkę na pewno ze sobą zabiorę.

Renata | 2014-09-08
Przeczytana: 03 września 2014

Bardzo ładne wydanie, piękne rysunki, ciekawa i przystępna treść. Obowiązkowa pozycja dla dzieci miłośników Paryża i Francji, ale przede wszystkim dla małych marzycieli i podróżników :)

Hanna | 2013-09-12
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Książka krótka, to i o niej będzie krótko. Zwłaszcza, że główną rolę odgrywa w niej nie tekst, lecz... ilustracje. Podpisy, owszem, są. Jednak to na ilustracjach, Czytelniku, skup swoją uwagę. Przyjrzyj się szczegółom, postaraj się wczuć w klimat Paryża w latach, jak sprawdziłam na stronie internetowej wydawnictwa, bo książki przy sobie nie mam, sześćdziesiątych dwudziestego wieku. To na nich widać historię tego miasta...

Książka, którą czytelnik może przeglądać lub podczytywać, i nad którą może wzdychać lub rozmarzać się. Ja przejrzałam, podczytałam. Może zrobię to jeszcze raz, a tym razem trochę powzdycham. A kiedyś może sama pojadę do Paryża?

Hanna Czausz,

dororatka | 2016-02-22

Ciekawy pomysł, ale moim zdaniem opisy bardzo minimalne. Zabrakło mi trochę 'duszy' w tych tekstach..

jennifer_1981 | 2016-10-19
Przeczytana: 07 września 2016

Bardzo ciekawa książka, dla dzieci i ich rodziców. Dopracowane rysunki. Polecam!

Lena | 2017-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 lutego 2017

Baaaaaardzo mi się podobało!

evita1612 | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018