Botanicum

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Botanicum
botanicum, rośliny, flora
Róża_Bzowa

Pamiętacie Animalium, Muzeum Zwierząt? Pora na wizytę w Botanicum – Muzeum Roślin! Rośliny są wszędzie. W najwyższych górach i najgłębszych dolinach, na biegunach i na równiku, na lądzie i w wodzie. Najmniejsze z nich są sto razy mniejsze od ziarenka soli, największe – wyższe niż 20-piętrowy budynek. Bez nich by nas nie było. Rośliny wytwarzają tlen, którym oddychamy. Dają nam jedzenie i...

Rośliny są wszędzie. W najwyższych górach i najgłębszych dolinach, na biegunach i na równiku, na lądzie i w wodzie. Najmniejsze z nich są sto razy mniejsze od ziarenka soli, największe – wyższe niż 20-piętrowy budynek. Bez nich by nas nie było. Rośliny wytwarzają tlen, którym oddychamy. Dają nam jedzenie i lekarstwa, tkaniny, z których szyjemy ubrania, i materiał do budowy domów. Skąd się wzięły? Jak wyglądały pierwsze z nich? Kiedy urósł pierwszy las? Kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty? Które rośliny są największe, najrzadsze, najdziwniejsze, najbrzydsze, najbardziej długowieczne? Dlaczego niektóre paskudnie śmierdzą?

Wejdźcie do Botanicum, a wszystkiego się dowiecie.

Ilustracje: Katie Scott.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

dogdogdog | 2019-04-17
Przeczytana: 2019 rok

cudowne

chanka | 2019-03-09

Piękne ilustracje, konkretne informacje, taki...darwinowski zielnik w starym dobrym stylu :)
Duży plus za drzewo życia- usystematyzował mi to z czym zawsze miałam problem-nagonasienne, okryto.. etc.
Dla osób, które kochają naturę i procesy jakie w niej zachodzą. Również dla dziecka- możliwe że po jej przeczytaniu zapragnie zostać botanikiem.
Polecam zachwycić się światem dzięki niej.

MissTurnusu | 2018-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Przepięknie wydana książka o roślinach. Duży plus za format większy niż A4, dzięki temu ilustracje, wzorowane na starych rycinach, są czytelne i przyciągają uwagę. Pozycja dobra zarówno dla dzieci zaczynających swoją przygodę z botaniką, jak i dla dorosłych, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

kropka75 | 2017-04-20

Książka bardzo miła dla oka. Trudna do "czytania" w łóżku, ogromna.
Nie wiem za bardzo dla jakiej grupy wiekowej...
Utrzymana w nieco naukowym tonie, za ciężka dla mojego siedmiolatka, za ciężka dla rodzica - laika, którym na szczęście nie jestem.
Za prosta dla biologa.

W sumie to nie wiem dla kogo. Dla nastolatka zainteresowanego botaniką?
Chyba najbliżej jej do takiego targetu.

Ładny papier, druk, obrazy. Z przyjemnością przeczytałam w jeden wieczór.

Droga, wypożyczyłam z biblioteki.
Nie polecam kupować bez zapoznania z wnętrzem.

Magdalena | 2017-01-26
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Książka raczej do obejrzenia niż przeczytania. Przepiękne ilustracje utrzymane w stylu naukowym. Same informacje z dziedziny botaniki to podstawy, które będą użyteczne raczej dla osób na poziomie od szkoły podstawowej do średniej, a dla studentów i fanów botaniki pozostają ilustracje.

Jako dziecko uwielbiałam wszystko, co dotyczy przyrody. Czytałam tony książek o roślinach i zwierzętach, z zapartym tchem oglądałam "Zwierzęta świata", a w "Poradniku weterynaryjnym" mojego dziadka miałam pozaznaczane ulubione fragmenty (wąglik, wścieklizna i te sprawy).

Trzy lata na biol-chem-fizie w liceum i rozszerzona matura z biologii sprawiły jednak, że przestałam sięgać po książki o tej tematyce. Zbyt dogłębnie poznałam temat, dopadło mnie zmęczenie materiału. Lata jednak lecą i ostatnio skusiłam się na "Botanicum. Muzeum roślin".

Książka jest pięknie wydana, wielka, z wieloma wspaniałymi ilustracjami. Tekstu i wiedzy jest w niej niestety stosunkowo mało, dlatego tylko 7 gwiazdek. Za to porusza ona wiele zagadnień i podaje trochę ciekawostek. Można z nią spędzić przyjemne chwile, o ile lubi się rośliny.

Chętnie sięgnę też po "Animalium. Muzeum Zwierząt", które z resztą już sobie zamówiłam, w związku ze zbliżającą się datą mych...

Basia | 2016-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Przepiękne wydanie, ilustracje i opisy są wspaniałe. Jak dla mnie, to format mógłby być mniejszy - standardowe A4. Jej cena mnie... przeraziła.